Czy mogę jakoś dostać Microsoft Access 2007?


(alabama1) #1

Hej. Mam problem. Zdaję maturę z informatyki i potrzebuję poćwiczyć na Microsoft Access 2007. Niestety, mam w domu zakupiony tylko Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych, gdzie jest Word, Excel, PowerPoint, OneNote. Czy jest jakiś sposób, bym legalnie dostał Access 2007? Bo bez sensu trochę by było kupować cały zestaw, jak chodzi mi tylko o jeden program.


(nnick) #2

Nie dostaniesz samodzielnego Accessa nigdzie. Jeżeli się nie mylę matura z informatyki ma być nie zakorzeniona w konkretnym systemie, zatem jeżeli potrzebujesz poćwiczyć oprogramowanie bazodanowe zainstaluj sobie MySQL/MariaDB/PostreSQL/SQL Server i tam poćwicz - chodzi przede wszystkim o wykazanie się wiedzą z SQLa a nie idiotycznych cudów w Accessie.


(Pablo_Wawa) #3

Jest legalne rozwiązanie: możesz sobie pobrać wersję trial (60-dniową) Office Professional Plus 2013, która też zawiera Access. Niestety nie ma polskiej wersji językowej a pobranie wymaga rejestracji (dostaniesz wtedy numer seryjny): http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/jj192782.aspx

Wcześniej (chyba do końca stycznia 2013 lub grudnia 2012) można było sobie pobrać triala pakietu MS Office 2010 (w wielu wersjach językowych, w tym i polskiej), np. tutaj: https://sites.google.com/a/myballincollig.com/microsoft-office-professional/. Teraz niestety wszystkie linki prowadzą do strony Microsoftu, a tam jest do pobrania tylko ta testowa wersja Office 2013, którą podałem na początku.

Uważaj tylko przy instalacji tego pakietu, żeby się nie “pogryzł” z tym który posiadasz (najlepiej wybrać instalację indywidualną i zaznaczyć tylko Access, a pozostałe programy odznaczyć).