Czy mogę je usunąć Folder Users

Czyściłem ostatni dysk komputera. Zauważyłem, że folder User zajmuje ponad połowę miejsca na dysku ( 130 z 207 GB). Mam tam pliki poprzednich nie używanych już użytkowników. Czy mogę je usunąć bez konsekwencji, które odczuło by się na obecnym użytkowniku?

Pliki prywatne (dokumenty, fotki, filmy itp.) tak, ale nie pliki bądź foldery systemowe, czyli utworzone przez system.

A jakie ważne foldery systemowe znajdują się w katalogu users?

Wszystko co ląduje w tym folderze, to dane zgromadzone przez użytkowników, czy to osobiście, czy za pomocą oprogramowania - na przykład pliki konfiguracyjne, historie użytkowania, kopie zapasowe przed aktualizacją, itp.

Wszystko, co znajduje się w poszczególnych folderach użytkowników, można skasować bez obaw. To samo dzieje się, kiedy zdecydujemy się na usunięcie użytkownika z systemu i wybierzemy opcję usunięcia plików. Wówczas usuwany zostaje cały profil użytkownika, wraz zawartością prywatną i konfigurowaną przez programy, czy system operacyjny.

A zatem:

Jak najbardziej, możesz.

Jeśli na tym kompie są “pliki poprzednich nie używanych już użytkowników” - to może lepiej usunąć całe konto?

Ok. Dzięki. Problem rozwiązany. Temat zamkniety.