Czy mogę korzystać z jednej anteny?Telewizja na k. Cyfrowy P

Witam! Chciałbym kupić telewizję na kartę do innego pokoju. W moim domu jest już jedna antena, do której podłączony jest dekoder Cyfrowego Polsatu. Czy istnieje możliwość korzystania z jednej anteny dwóch dekoderów (TNK i Cyfrowy Polsat). Jeśli tak, to co powinienem zrobić? :stuck_out_tongue:

Witam

Teoretycznie wystarczy zmienić konwerter na TWIN (2 niezależne konwertery w jednej obudowie)

Do jednego konwertera nie można (czyt. nie wolno !!

Ewentualnie można jeszcze się pobawić z zezem aby odebrać komplet programów FTA z Astry

Ja mam konwerter z 4 wyjściami i mam podłączony do jednego wyjścia dekoder cyfrowego polsatu a do drugiego dekoder telewizji N i nie mam żadnych problemów.

my mamy problem z ustawieniem takiego “zeza” zakupiliśmy z tatą chwytak na drugi konwerter ale nie możemy ustalić odpowiedniego kąta. czy do takiego zezowania wystarczy standardowa(małą) czasza polsatu? czy trzeba raczej jakiś większy talerz? - to nie offtop, to pytanie może okazać się pomocne zarówno mi, jak i zakładającemu temat

@ jacekcrv 4 wyjścia - to jest konwerter typu quad

chodzi o to że do jednego wyjścia z konwertera podłączamy tylko 1 odbiornik - konwerter jest zasilany przez kabel koncentryczny z tunera/dekodera (pomijając inne aspekty)

@gumis112211 z zezem jest trochę zabawy. Rozumiem że przez pojęcia mała masz na myśli czaszę 60cm. Z taką małą czaszą może to być problem. Możesz spr skorygować ustawienie anteny i wypracować jakiś kompromis ale dobrym rozwiązaniem by było sprawdzić na większej czaszy. Polecam lekturę na forach tematycznych TV-SAT

Jeśli masz taką możliwość sprawdź konwerter typu MONOBLOCK - jednak dla części z nich producent przewiduje czasze anteny min 75cm

viewtopic.php?f=6&t=362599. Tu masz bazko95 opisane dlaczego nie należy(choć właściwie da się ale nie do końca prawidłowo będą działać) zasilać dwóch dekoderów z tego samego konwertera. gumis112211-z każdej czaszy można próbować"zezować" a efekt zależy między innymi od miejsca zamieszkania, czym dalej na wschód mieszkasz tym sygnał będzie słabszy i wymagana będzie czasza o większej średnicy gdyż konwerter zezujący korzysta tylko z części czaszy.Chodzi również o to że nie wszystkie transpondery pracują z taką samą mocą i przy małej czaszy tych słabszych możesz nie odbierać. Przyjęło się że konwerter na HotBirda umieszcza się jako centralny a jako"zezujący" dajemy konwerter na Astrę.Wskazane również wiele cierpliwości gdyż ze względu na bardzo skupioną wiązkę małe czasze trudno się “ustawia”. To tak w skrócie. Pozdrawiam.