Czy mogę korzystać z Mac OSx na innym laptopie za granicą?

z tego co wyczytałem to polskie prawo jest tak skonstruowane, że można zainstalować sobie Mac OS na dowolnym laptopie. Jednakże prawo tylko działa w naszym kraju. Za granicą jeśli ktoś mnie zhaltuje to już draka?

 

czy można OSX zainstalować na laptopie z poniższymi parametrami?

 

AMD Athlon II Dual Core P320

RAM - 8GB

Dysk twardy SSD SATA3 podpięty pod SATA150

grafika ATI Radeon

 

Polskie prawo pozwala na instalacje tylko jeśli jesteśmy właścicielami os x’a. Nabyć legalnie wersje od 10.7 w górę można tylko poprzez app store na mac os x. Instalacja wersji 10.6 (ostatnia jaką można kupić na dvd) powoli przestaje mieć sensu. Coraz więcej oprogramowania wymaga 10.7+. Co do konfiguracji sprzętowej i jej zgodności z os x to marnie widzę duet amd athlon i os x bardzo ciężko będzie to skonfigurować - brak odpowiednich kerneli i kextów do chipsetu. Osobiście udało mi się zainstalować kiedyś 10.6 na procku AMD FX 8150 ale tylko i wyłącznie w wymuszonym trybie 32bitowym przez co część softu nie działała.

Nawet nie warto zaczynać. Narobisz się a efekt będzie żaden o ile w ogóle jakiś będzie. Do robienia Hackintoshów najlepiej nadają się platformy oparte na intelu. Najlepiej mieć konfiguracje możliwie najbardziej zbliżoną do oryginalnych Macbookóm…