Czy mogę mieć dwa różne monitory?

Witam. mam małe szybkie pytanie. A mianowicie chciałbym mieć do komputera podłączone dwa monitory, niestety narazie nie stać mnie na dwa monitory za 600 zł. :frowning: Więc moje pytanie brzmi czy mogę mieć jeden monitor (główny) 16:9 a drugi (dodatkowy) 4:3.

Mam nadzieję na szybką odpowiedź :smiley:

Tak, chyba że masz bardzo starą kartę graficzną. :wink:

Od 2004r. zdecydowana większość kart powinna obsługiwać 2 monitory.

Tutaj bardziej chodzi mi o to czy mogę mieć monitor 16:9 i 4:3

Karta nowa - AMD Radeon HD 7900 Series (3GB RAM DDR5)

@tobiaszewski

Zdecydowanie TAK. Polecam jako “1” (główny) monitor 16:9

a jako “2” (dodatkowy) 4:3.

Zazwyczaj na “1” wykonuje się wszelkie prace a “2” służy do podglądu.

Ale sam zdecydujesz.

Uprzedzam natomiast jako wieloletni użytkownik dwóch monitorów:

jak raz tego spróbujesz, to już nie będziesz odczuwał komfortu przy pracy z jednym monitorem.

A nawet mając dwa 24-25 calowe monitory 16:10, z rozdzielczością min. 1920x1200,

będziesz stale myślał o zamianie na większe i lepsze…

Pozdrawiam i powodzenia

Ps. Ja się zatrzymałem na 2x42" 8)

Ja mam do karty podłączone 2 monitory, jeden to 19" 4:3 połączony kablem D-SUB a drugi 27" 16:9 podłączony kablem HDMI.

Aby funkcjonowały niezależnie jako 2 osobne monitory z ustawionymi różnymi rozdzielczościami w panelu nVidii ustawiłem tryb DualView (co prawda mam kartę na nVidii ale AMD też mają odpowiednik tej funkcji pod swoją nazwą która działa podobnie), pasek start i ikony pulpitu mam wtedy na monitorze głównym (tym pierwszym) ale mogę na pulpit tego drugiego monitora (używam go do oglądania filmów) też przenieść ikony które chcę mieć na nim.

W Radeonach ta funkcja nazywa się Eyefinity czy jakoś tak. :wink:

Da się oczywiście. Sam tak miałem ustawione. Teraz używam laptopa więc nie bardzo mam jak xD

I w przypadku laptopa też można - matryca lapka jako #1 a monitor jako #2 ekran.

Tak ale to mało wygodne, bo muszę siedzieć z laptopem z jednym miejscu a ja lubię go sobie na kolana wziąć albo do drugiego pokoju. Do tego wcześniej używałem dwóch monitorów takich samych (2x23 LG) i takich samych monitorów używa się znacznie wygodniej niż 15 od laptopa i 23 od monitora.