Czy mogę mieć Linuksa na tym komputerze?

Powinno działać. Niby wszystko powinno być ok, ale niech się jeszcze wypowie jakiś specjalista z forum z dziedziny LINUX

Dyski SATA Linux rozpoznaje bez problemu, może ma jakieś bad sektory, płyta z Linuksem uszkodzona/źle nagrana.

z tego raportu:

Maxtor 6Y060L0 (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

jak widzisz to nie jest dysk sata - które linux rozpoznaje bez problemu, tylko ata a z tymi to nawet kilkuletni xp daje sobie radę :wink:

spróbuj jeszcze raz instalować, a jak będziesz miał problem to dokładnie go opisz…

zamiast ubunciaka spróbuj nowego Minta - masz newsa z dziś na voratlu, a system sam w sobie jest przyjemniejszy od ubuntu (no chyba że weźmiemy pod uwagę polski remix)

Witam.

Spróbuj w biosie przestawić dyski w trbyb pracy “IDE ATA” - powinno pomóc.

Jeśli chodzi o dysk to z ATA tym bardziej nie ma problemów. Być może dysk uszkodzony, sprawdź dysk a najlepiej podaj treść błędu.

Pozdrawiam!

A reszta tym bardziej bo nie widziała komunikatu “że coś tam źle” to niewiele mówi , czyżby brak punktu montowania \ a morze czyżyk . Na dysku sata mam Ubuntu od 2006 r .

Tak, nadaje się.

Ta możliwość jest najbardziej prawdopodobna.

Pozdrawiam!

Gwoli sprostowania: Na Linuksa potrzebujesz co najmniej dwie partycje: jedną na pamięć SWAP, a drugą już właściwą. Mam nadzieję, że tak właśnie rozumiesz “dawanie całego dysku na Linuksa”

Stare i nie prawda. W czasach gigabajtowych pamięci RAM swap nie jest wymagany przez system do jego działania, więc wystarczy tylko jedna partycja na sam system. Ale ponieważ kolega ma mniej niż 1GB pamięci RAM to zalecam stworzyć partycję swap :slight_smile:

Pozdrawiam!

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=64032

Wpisuje się to w tym pierwszym oknie .