Czy mogę na nowo zainstalować Internet Explorer 11

Witam

Mam problem z przeglądarką Internet Explorer 11. Podczas przeglądania niektórych stron wyskakuje mi dużo okienek “Błąd Skryptu”. Ponieważ nie mogę na to znaleźć sposobu, wymyśliłem sobie że odinstaluję całkowicie IE11 z komputera, ściągnę sobie i zainstaluję na nowo. Mam pytanie czy mogę to zrobić jeśli pracuję na Windows 10, czy da się na nowo zainstalować bez żadnych szkód na tym Windowsie.

Błędy skryptów, to nie wina przeglądarki, tylko ustawień zaawansowanych zabezpieczeń w opcjach internetowych. Drugi raz, że ie11 za stara i nie radzi sobie z nowymi rozwiązaniami w necie.

Trzeci raz, to nie musisz odinstalowywać ie11. Po prostu instalujesz ie11 i nadpisuje to stara instalację, choć wpierw instalator zaproponuje opcje naprawy. W Twoim przypadku będzie to samo. Wyświetlanie komunikatów, to ustawienia, a błędy wyświetlania zawartości stron, to specyficzna cecha.

Coś obmyśliłeś sobie, - ale masz włączone aktualizacje i pobrany najnowszy pakiet zabezpieczeń do ie11?

Firefox lepiej obsługuje strony www. Błędy skryptów, certyfikatów - są najczęściej powodowane niepoprawnym wyświetleniem zawartości flash, czy uszkodzeniem ciasteczek.

Czasami na takie błędy jak opisałeś pomaga wyczyszczenie całego cache przeglądarki oraz jej zresetowanie do ustawień domyślnych (menu Narzędzia -> Opcje internetowe -> zakładka Zaawansowane -> przycisk “Przywróć ustawienia zaawansowane” oraz Resetuj (z zaznaczeniem “Usuń ustawienia osobiste”).

Błąd skryptu to błąd JS na stronie, a nie w IE. Powiadamianie o nich to opcja głównie dla developerów. Wybierz “nie pokazuj ponownie” i po sprawie. Ewentualnie można to konfigurować w Opcjach Internetowych.

Pablo_Wawa już to przerabiałem, nie pomogło.

kowgli możesz uściślić gdzie dokładnie zmienić opcje na „nie pokazuj ponownie”?

Bogdan_G spróbuję najpierw coś pozmieniać w opcjach internetowych tylko nie bardzo wiem gdzie. Jak sprawdzić czy mam włączone aktualizacje i najnowszy pakiet zabezpieczeń?

 

Wyłączanie debugowania i powiadomień skryptów w programie Internet Explorer:

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/308260

 

Atis sprawdziłem i mam już takie ustawienia jak polecono pod pierwszym linkiem. Sprawdzę jeszcze metody z drugiego linku, trochę to zajmie, bo jest tam przedstawionych kilka metod rozwiązania problemu.