Czy mogę na nowo zainstalować Internet Explorer 11


(Shark13) #1

Witam

Mam problem z przeglądarką Internet Explorer 11. Podczas przeglądania niektórych stron wyskakuje mi dużo okienek "Błąd Skryptu". Ponieważ nie mogę na to znaleźć sposobu, wymyśliłem sobie że odinstaluję całkowicie IE11 z komputera, ściągnę sobie i zainstaluję na nowo. Mam pytanie czy mogę to zrobić jeśli pracuję na Windows 10, czy da się na nowo zainstalować bez żadnych szkód na tym Windowsie.


(Bogdan_G) #2

Błędy skryptów, to nie wina przeglądarki, tylko ustawień zaawansowanych zabezpieczeń w opcjach internetowych. Drugi raz, że ie11 za stara i nie radzi sobie z nowymi rozwiązaniami w necie.

Trzeci raz, to nie musisz odinstalowywać ie11. Po prostu instalujesz ie11 i nadpisuje to stara instalację, choć wpierw instalator zaproponuje opcje naprawy. W Twoim przypadku będzie to samo. Wyświetlanie komunikatów, to ustawienia, a błędy wyświetlania zawartości stron, to specyficzna cecha.

Coś obmyśliłeś sobie, - ale masz włączone aktualizacje i pobrany najnowszy pakiet zabezpieczeń do ie11?

Firefox lepiej obsługuje strony www. Błędy skryptów, certyfikatów - są najczęściej powodowane niepoprawnym wyświetleniem zawartości flash, czy uszkodzeniem ciasteczek.


(Pablo_Wawa) #3

Czasami na takie błędy jak opisałeś pomaga wyczyszczenie całego cache przeglądarki oraz jej zresetowanie do ustawień domyślnych (menu Narzędzia -> Opcje internetowe -> zakładka Zaawansowane -> przycisk “Przywróć ustawienia zaawansowane” oraz Resetuj (z zaznaczeniem “Usuń ustawienia osobiste”).


(kowgli) #4

Błąd skryptu to błąd JS na stronie, a nie w IE. Powiadamianie o nich to opcja głównie dla developerów. Wybierz “nie pokazuj ponownie” i po sprawie. Ewentualnie można to konfigurować w Opcjach Internetowych.


(Shark13) #5

Pablo_Wawa już to przerabiałem, nie pomogło.

kowgli możesz uściślić gdzie dokładnie zmienić opcje na „nie pokazuj ponownie”?

Bogdan_G spróbuję najpierw coś pozmieniać w opcjach internetowych tylko nie bardzo wiem gdzie. Jak sprawdzić czy mam włączone aktualizacje i najnowszy pakiet zabezpieczeń?

 


(Atis) #6

Wyłączanie debugowania i powiadomień skryptów w programie Internet Explorer:

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/308260

 


(Shark13) #7

Atis sprawdziłem i mam już takie ustawienia jak polecono pod pierwszym linkiem. Sprawdzę jeszcze metody z drugiego linku, trochę to zajmie, bo jest tam przedstawionych kilka metod rozwiązania problemu.