Czy mogę nagrać film z xboxa za pomocą tego kabla?

Witam, dzisiaj znalazłem w szafce zakurzony tabel. Pasuje do mojej karty graficznej Gforce 7300 GT 256 GDDR3, z drugiej strony ma coś jak chinche. Oto jego fota: https://picasaweb.google.com/1042540058 … 2061773698 .

1:Czy mogę tym nagrać film z xboxa ?

2:Proszę o fachową nazwę kabelka

3:Do czego służy niebieski i zielony ?

Nie nagrasz. To cudo służy do wyświetlenia obrazu z karty graficznej na TV, nic poza tym

Po pierwsze to foto jest marnej jakości i nie widać na nim połowy kabla (tej z wtyczką po drugiej stronie) i ciężko jest powiedzieć o nim coś pewnego.

Ale z tego co widać to jest to jakiś kabel RGB (Red Green Blue) do przesyłania obrazu z osobnymi złączami dla każdego koloru i każde z tych trzech złączy ma może służyć tylko do przesyłania danego koloru.

Po drugie jak już napisałem nie widać jaka jest wtyczka z drugiej strony ale najprawdopodobniej ten kabel jest przeznaczony do przesyłania obrazu z komputera do tv poprzez złącze RGB w tv, taki kabel działa tylko w tą stronę.

Po trzecie aby przesłać obraz z jakiegoś urządzenia (np. z xboxa) do komputera (żeby go wyświetlić na nim i/lub nagrać) potrzebujesz karty graficznej wyposażonej w wejście wideo (w postaci osobnych gniazd oznaczonych jedno jako wyjście i drugie jako wejście video lub w postaci jednego oznaczonego jako “VIVO”), obecnie chyba nie są już produkowane karty graficzne wyposażone w wejście wideo a te które są na rynku to bardzo stare modele.

Karty graficzne ze złączem VIVO wymagają ponadto specjalnego kabla który ma rozdzielone złącza wejścia i wyjścia video a ten twój kabel najwyraźniej jest zwykłym kablem.

Jęli byś chciał nagrywać lub odtwarzać na kompie obraz z zewnętrznego urządzenia musiałbyś sobie dokupić kartę tv mającą odpowiednie złącza wejścia.

W skrócie: niewiele widać na tym foto ale na 90% nie jest to kabel którym można by nagrać na kompie obraz z xboxa i jest mało prawdopodobne abyś posiadał kartę graficzną która by to umożliwiała.