Czy moge podlaczyc DRUGI MODEM KABLOWY? pomocy!

Sytuacja jest nastepujaca, mam w domu internet tv kablowej w pierwszym pokoju i podlaczony do niej tuner tv i internet do PC (poprzez modem thomson tcm290), w drugim pokoju jest tylko gniazdko i podpiety do niego TV, w trzecim zrobilem tez gniazdko i mam tam PC chce go podlaczyc i w tym celu zakupilem modem kablowy thomson thg 520)

niestety niemoge sie podlaczyc

  • pierwsze swiatelko miga ( o nazwie internet)

  • drugie tez ( o nzawie PC-link)

-trzecie swiatwlko czasem miga (nazawa CAble-link)

od czasu do czasu zdarza sie ze SWIECA SIE NIEUSTAJACO DWA PIERWSZE A TRZECIE MIGA ALE NIGDY SIE NIE ZAPALA NA STALE?

czy wogole jest mozliwosc podpiecia drugiego MODEMU KABLOWEGO?

Napewno masz blokadę kanału zwrotnego w gniazdku od TV ja mam podłączony internet odrazu od głównego kabla takim rozdzielnikiem Telmor_202_100_100.png

Zastosuj rozdzielnik multimedialny najlepiej firmy Telekom Telmor od pierwszego działającego modemu stosuj kabel z pogrubionym oplotem typu osloscope .

Dodam że takie działanie w sieci telewizji kablowej jest nielegalne może uszkodzić sprzęt operatora .

Pozdrawiam.

wlasnie zrobilem experyment podlaczylem nowt modem thg520 w miejsce starego tmc290 i problem nadal wystepuje, modem wciaz nie laczy sie z internetem nawet na tym piwrwszym komputerze? moze ja wogole nie moge zminic modemu na inny?

W takim razie napewno masz zrobione tak jak ja mam czyli operator sieci skojarzył numer mac id modemu od operatora do twojej karty sieciowej :smiley:

Przypuszczam że problem polega na tym że twój nowy modem ma inny numer HFC którego operator nie posiada w swojej bazie a co za tym idzie nie ma on możliwości podpięcia się do sieci. Proponowałbym Ci zamiast stawiania drugiego modemu zastosowanie routera i podzielenie sieci przez router.

a co to oznaczy praktycvznie dla mnie? czym jest ten numer? czy jest szansana uzyskania polaczenia? z tego co czytalem w instrukcji to opcja inicjalizowania polaczenia (migotanie swiatelek) zatrzymuje sie w momencie uzyskiwaina IP i sciagania plikow konfiuracji (zupelnie niewiem co to)? czy moge cos na to poradzic?

prosze o porady z gory dzieki.

Nic raczej na to nie poradzisz - masz jeden modem od operatora i jeśli chciałbyś więcej to też byś musiał od niego drugi modem uzyskać ale to się oczywiście wiąże z tym że trzeba więcej płacić abonamentu.

Numer HFC to inaczej MAC modemu kablowego.

no to niefajnie, a jeszcze mi napiszcie co do tego numeru HFC nowego modemu ktorego operator nie posiada w bazie - to napiszcie mi jeszcze czy on (ten nr.) jest indywidualny dla kazdej sztuki modemu czy dla konkretnej serii modeli jest jednakowy. Np. jak kupie drugi modem taki sa jak pierwszy czyli tez tmc290 ( a nie ten thg520 ktorego niemoge podlaczyc bo operator niema jego numeru HFC) to czy ten kolejny modem tmc290 bedzie mial taki sam numer HFC co stary modem (tez tmc290) czy zupelnie inny indywidualny dla niego?

Numery MAC dla każdego urządzenia sieciowego niestety są inne nawet jeśli będziesz miał identyczny model modemu.

dzieki za wyczerpujace informacje. Wiele mi wyjasnily. Pozdrawaim pomocnych ludzi.