Czy mogę podłączyć dwie karty graficzne i jak to zrobić?

Witam. Chciałem podłączyć sobie do komputera dwa monitory. Niestety drugi monitor jest stary i jest w nim tylko wejście D-sub którego w karcie graficznej nie posiadam. Wiem że są różnego rodzaju przejściówki lecz jest to wydatek rzędu od 100 zł wzwyż. :? Lecz przyszedł mi do głowy pewien pomysł: a mianowicie to że niedawno wymieniałem komputer a stary dalej leży w szafie ze sprawną grafiką która ma wejście D-sub. Więc moje pytanie brzmi czy dobrym pomysłem będzie zamontowanie drugiej dodatkowej karty i do niej podłączenie dodatkowego monitora? I jak podłączyć te dwie karty (próbowałem już lecz niestety druga karta była wykryta lecz nie działała)?

Sprzęt jaki posiadam:

Płyta główna - MSI Z77A-G43

Karta graficzna (nowy komputer) - AMD Radeon HD 7900 Series (3GB RAM DDR5)

Karta graficzna (ta którą chcę jako dodatkową) - Palit GeForce GT 610 (2GB RAM)

Przejściówka DVI->Dsub to góra 15zł, HDMI -> DVI podobnie.

Jeżeli masz jedno wyjście DVI podłącz do niego stary monitor przez przejściówkę DVI->Dsub, a nowy monitor podłącz za pomocą przejściówki hdmi -> dvi.

Przejściówka DVI - D-sub to 50 zł :wink:

Tak ‘audiofilska’ ze srebrnymi stykami, nad którą szaman odprawił rytuały poprawiające jakość obrazu.

Najtańszy na Allegro kosztuje z przesyłką 8 zł. Przejdź się do pierwszego-lepszego sklepu komputerowego i zapytaj o taką przejściówkę - może dostaniesz ją nawet gratis.

:roll:

CrossSLI - tylko w ten sposób:

http://forum.pclab.pl/topic/390173-Rade … PhysX-%3B/

http://boinc.pl/stat/blog/2012/03/15/am … omputerze/

http://benchit.pl/forum,947,CrossSLI+Ph … hysX+.html

tobiaszewski , zacznij od napisania nam jakie złącza masz w monitorach (jak na razie wiemy tylko że tym drugim masz tylko D-SUB ale nic nie wiemy o tym pierwszym) oraz jakie masz dokładnie złącza na tej twojej głównej karcie graficznej oraz jakie na tej dodatkowej.

Przyjrzyj się dokładnie typom złącza DVI na tej stronie (to ważne): http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

AMD z NVIDIA? o tym nie słyszałęm?

karty muszą być tej samej serii i producenta.

do tego zasilacz musi być mocny.

płyta główna musi obsługiwać crossfire bądz SLI. w zależnosci od producenta grafiki.