Czy mogę podłączyć głośniki do tv?

Czy mogę podłączyć głośniki np. Creative Inspire T3100 do telewizora ? Takie (dostępne na tej aukcji) lub podobne. Czy to jest możliwe?

jakie te glosniki mają wejścia?? a jakie ma tv ??

jeśli są to głośniki które podłącza się do komputera za pomocą jednej wtyczki jak od słuchawek, a telewizor ma takie wejście na słuchawki to da radę.

Możesz.

Nawet wtedy gdy twój TV ma tylko gniazdo EURO albo wyjście RCA.

Trzeba wtedy pogłówkować ale jest taka możliwość :slight_smile:

z tego co wiem to te głośniki mają tylko wejście za słuchawki (zielony kolor wtyczki). Czyli wpinam do tv tak gdzie ma zielone wejście (na pewno ma) i będzie działać?? Te głośniki mają jeszcze jakieś okrągłe wejście (coś w stylu PS np. w myszce do kompa), co to za wejście?? to RCA??

to pewnie tak zwany chinch… podłączasz nim satelitki do suba.

Masz fotki tych wtyczek ??

Jeden z głośników ma włącznik, regulację siły głosu i wyjście słuchawkowe. Do obsłużenie tych funkcji służy dodatkowy kabel który łączy głośnik i jest wpinany własnie w to złącze w subie.

Witam zakupilem nie dawno TV Samsung WS-32Z419P a dzis zakupilem ZESTAW GŁOŚNIKÓW Creative t6100 z mysła o kinie domowym a tu nie moge tego za nic podłączyc od głosników wychodzi kabel z 3 jackem a w TV mam same wejscia na chincze zakupilem juz nawet kable który wychodzi na 2 chincze z jednej strony a z drugiej jacke i połaczylem to taką złączką 2 jacke i lipa nie idzie PROSZE O POMOC

I tu jest chyba pies pogrzebany bo z pobieżnego przeglądnięcia instrukcji od telewizora widze tam tylko wejścia dźwięku, wyjść brak - więc jak mają głośniki grać - to raz. A dwa to z euro można by wyprowadzić dźwięk na chinche/jack np czymś takim, ale uzyskasz tylko dźwięk stereo. Głośniki 5.1 się tylko bedą marnować.

No to lipa :frowning: a jak bym kupil dvd to by cos pomoglo czy tez nie bardzo???

Zależy jakie dvd :slight_smile: Musiałbyś kupić takie które ma wyjścia dźwięku 5.1 (6 złącz typu chinch - po jednym na kanał dźwiku + 3x przejściówka chinch na jack [taka jak ta], bądź 3x złącze jack do bezpośredniego podłączenia zestawu głośników.

Ale… tylko przy odtwarzaniu filmów dvd dźwięk będziesz mieć na tym zestawie głośników.

A czy jeżeli mamy kino domowe + 5 głośniczków. Czy jest możliwość żeby grały one i przy oglądaniu filmu na DVD i przy oglądaniu zwykłego TV?

przejściówka chinch na jack??? taka jak mi pokazales to to ni pojdzie tylko problem pojawia sie wtedy bo ja mam wyjscie z subofera 3 chinczami i to wszytko wszytkie kolumny podlaczone sa o subofera to dzialaly by pod dvd jak bym kazdy glosnik przepiol do dvd ??? ale pewnie bez tego suofera ??? nawet jak do kompa podlacze to wszytkie głosniki nie dzialaja bo mam karte dziwiekowa zintegrowana i musze sie zaopatrzec w 6 kanalowa to juz nawet chcial bym tak ze by tylko szedl dziwiek z tv na wszytkich głosikach bardzo prosze o pomoc??? :frowning:

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 8:55

Sorki pomylilem sie nie mam wyjscia z subofera 3 chinczami tylko 3 jacke

ron87 -> nie wiem jak z impedancją tych głośników jest, może bezpośrednio podłączone by nie dziłały nawet, a nawet jak to bez suba.

Zobacz schemat wyjść dźwięku na tym obrazku:

http://www.hmmusic.ch/hifiprg/primare/download/dvd30_back.jpeg

Jakis dvd pioneera, znalezione przez google. 3 przejściówki takie jak podałem będą pasowały jak ulał. Jedną dałbym na L+R przód drugą na L+R surround(tył) i trzecia na sub i środek. W te przejściówki wpiąłbym kable od zestawu głośników i włala -> z dvd dźwięk jest. Ale nie z telewizora, jak już pisałem wcześniej. Bo ten tv nie ma nawet wyjścia dźwięku…

No chyba, że znajdzie się dvd które będzie wyposażone w tuner tv, wtedy antenę dałoby się podłączyć do dvd, głośniki też do niego, a tv wyświetlał by obraz. Niestety nie wiem czy takowe są…

destroy -> nie, no chyba że to kino domowe ma wejście dźwięku jakieś, a telewizor wyjście dźwięku - sprawdź.

Zrobilem zdjecia tych wejsc w TV moge ci je przesłac na email to bys zobaczyl jak to wyglada mam tez tuner ferguson 2818 i tez zrobilem wejsca z tylu moze cos tam ruszy napisz mi email na moj ja ci odpisz ze zdjeciami ze by twojego nie upubliczniac albo napisz mi na gg 1503305 lub email roni87@vp.pl z gory dzienkuje za pomoc

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 10:27

Nie wyrobie jak napisales o tym dvd z tunerem to podlaczylem do tunera glosniki ida dwa ale teraz moze wystraczy mi przejsciowki???takie zwykle co ty na to ??? bo podwojne jacky??? kupil bym takich ze 2-3 i by mi wszytkie szly tylko nie stety nie 5.1 ale zawsze cos :smiley: co ty na to ??? przelanaczlem po kolej jaky z głosników to wszytkie ida tylko zaleznie ktory z tych 3 jacky jest właczony

Zdjęcia możesz wrzucać np. na fotka.pl i dać linki na forum.

oki w sumie juz rozwiazalem problem kupilem 2 rozgalenzniki na jacke i wszytkie kolumny ale na tunerze ale w sumie tylko o nie mi chodzilo. A moje drugie pytanie brzmi jak bym kupil jeszcze jedno rozgalenzienie i podpiol jeszcze komputer do tego to pojda mi i tv i pc ze by dzialaly osobno…?? np bede mial tylko wlaczony dzwiek w TV a w kompie nie ???czy jest taka mozliwosc jak bym zakupil to rozgalenzienie ???