Czy mogę podłączyć kartę graficzną

Witam, czy mógłbym dodać kartę graficzną do mojego komputera? Ponieważ mam tylko kartę zintegrowaną.
Płyta główna: MSI A68HM-E33 V2 (MS-7721)
Procesor: AMD A8-7600
Karta zintegrowana: 1024MB ATI AMD Radeon R7 Graphics (MSI)

Tak, dowolną współczesną na slot PCI Express x16. Byle się zmieściła do obudowy. Taki slot ma Twoja płyta główna: 1 x PCIe 3.0 x16

A dlaczego nie mógłbyś! Jeżeli płyta posiada slot PCI to jak najbardziej.

PCI, a PCI-Express to dwie różne rzeczy.
@Astor444 ważny jest jeszcze zasilacz czy będzie w stanie zasilić kartę graficzną.

Słuszna uwaga.
Kartę jak najbardziej, jak koledzy pisali, możesz podłączyć, ale podaj nam jeszcze markę i model zasilacza, jaki posiadasz.

Jak masz mało miejsca to proponuje GTX 1050 Ti w wersji mini tym bardziej że będzie dobrze spasowany wydajnościowo z tym prockiem.

Problem jest w tym że boję się o swój procesor ponieważ prawie przekracza 100 stopni

Rozmontuj chłodzenie, oczyść, wymień pastę termoprzewodzącą i sprawdź co to dało.

To za dużo.
Kolega @Astor444 napisał co trzeba zrobić.
Dodatkowo przedmuchaj cały komputer z kurzu.

A czy ta karta mogła by być? https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-560-aero-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-displayport-box-rx-560-aero-itx-4g-oc-977326/

Może być też mam RX 560, ale GTX 1050 Ti jest lepszy w DX 11 o 20% niestety jest też droższy (kosztuje prawie 700 PLN)

PS. Jak masz APU to wyłączenie rdzeni graficznych na rzecz dedykowanej karty też powinno zbić temperaturę, ale i tak zmień pastę i przedmuchaj radiator

A ktoś wie może jaką pastę termoprzewodzącą kupić? Bo widzę że są różne a jestem w tym kompletnie zielony. Na przeciwko mnie jest komputronik więc jutro z rana mógłbym skoczyć.

Ja używam IC Diamond 7, ale ciężko się ja nakłada a na innych się nie znam :slight_smile: Jak nie zamierzasz podkręcać CPU to każda pasta dostępna w sklepie będzie dobra.

Nie napisałeś nadal nic o swoim zasilaczu.
Podaj producenta i model.

Zasilacz 450w Akyga

Jednak wszystko z grzaniem się wyjaśniło. Oszukał mnie program speecy który pokazywał mi 100 stopni, ale gdy ściągnołem msi afterburner pokazywał mi 50 stopni :slight_smile:

Zacznij od zmiany zasilacza. Na tym dużo nie zwojujesz.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html