Czy mogę podłączyć pod ten router kabel ethernet?

Witam wszystkich!

Planuję kupić router WiFi (TP-LINK TL-WR841N) i nie jestem pewien czy mogę podłączyć do niego kabel ethernet, mam teraz poprowadzony owy kabel bezpośrednio do komputera i tu moje pytanie.

Mogę ten kabel idący od anteny podłączyć do routera żebym miał WiFi np. w telefonie i do routera podłączyć kabel z dwoma końcówkami ethernet i podłączyć w ten sposób do komputera? Moja prędkość łącza nie jest jakaś super bo to tylko 2mb/s :confused:

TP Link ma w miarę przyjazne oznaczenie modeli, po których można poznać typ urządzenia: WA - Wireless Access Point, WR - Wireless Router, WD/W - Wireless DSL. Tak więc twój router nie posiada modemu i podłączasz do niego skrętkę na złączu RJ-45.

Jeśli to jest skrętka na złączy RJ-45, wychodząca z adaptera PoE, to tak, jeśli koncentryk ze złączem RP-SMA to nie, bo ten router ma zintegrowane anteny.

Jeżeli masz typową sieć radiową 2.4/5Ghz,  to skrętka którą teraz wpinasz w komputer, wpinasz

w port WAN Tp-Linka… następnie Tp-Linka łaczysz komputer wpinając LAN1 -> komputer kablem sieciowym RJ45,

a po WiFi udostępniasz internet do tablet/smartphona… do tp-linka będziesz miał dołaczoną płytke

ze sterownikami, je instalujesz w pierwszej kolejności, potem podpinasz TP-Linka do akces pointa od

dostawcy internetu, i łaczysz router do komputera…

Dzięki :slight_smile: