Czy moge pozwolic sobie na wymiane wentylatorow

mam pytanie dotyczace wymiany wentylatorow z boku obudowy i tego z tylu ale nie od zasilacza i od procka tez nie.chciałbym wymienic swoje (ktore maja jednen rok i są głośne)na cichsze.jak mam to zrobic aby zapewnic jakis obieg powietrza w obudowie(czyli jak mam je ustawic).jezeli mozecie podajcie modele wentylatorow i ceny czy cos moze sie zepsuc jezeli je wymienie??powiedzcie jak mam to zrobic by nic nie zepsuc.

Bardzo prosze o odpowiedź. :slight_smile:

Ile masz na śmigła?

Najlepiej kup 120 mm (im większy tym cichszy i więcej przepompuje, ale musi się zgadzać rozstaw mocowań).

Wentyle montuj jeden z tyłu wyciągowy i jeden z przodu wtłaczający powietrze. Poskładaj kable tak aby stanowiły jak najmniejszy opór dla krążącego powietrza.

nie wiem ile ma na smigłach .ja mam teraz dwa wentyle jeden z tylu wpuszcza powietrze do środka i drugi z boku ktory wpuszcza powietrze .czy moze to byc przyczyna chałasu?a jezeli to wentylatory sa do bani to jakiej firmy polecasz i jak myślisz jaki to będzie koszt /czy moge to zrobić samemu?czy nie utracę wtedy gwarancji na kompa(nie był zaplombowany).Obudowa firmy tracer Phanton.I czy cos zmienia to ze mam na wentylatorze z tylu taki specjalny kanal zeby nawiewal na wentylator od procka?

Firma wentylatorów np. Arctic, Zalman.

Zmierz jakie możesz wsadzić wentylatory.

Ile masz na wentylatory.

I czy kupowałeś kompaz zasilaczem Tracer?

tak mam zasilacz tracer

To zmień tego Tracera, bo jakościowo ta firma jest na dnie razem z Codgenami Megabajtami. Zalecam wymianę i to jak najszybciej, sklepy zawsze polecają kiepskie tanie zasilacze, i inne podzespoły

Jako wyciąg z obudowy można np:

http://allegro.pl/item141095366_arctic_ … _6lat.html

Na przód obudowy i bok (lub 3x takie same)

http://www.allegro.pl/item141095350_arc … cichy.html

Wszystkie 120mm sprawdź jakie możesz włożyć.

megabajt to polski Tracer. To samo w środku, nawet modele się tak samo nazywają.