Czy mogę przechwytywać obraz z portu DVI?

Witam. Nie wiem czy założyłem ten temat w dobrym dziale, ale chyba tak. Chciałbym przechwycić (a nie przesłać) obraz z portu DVI w moim komputerze (czyli np. podłączę sobie do niego jakieś urządzenie, na komputerze pojawi mi się w jakimś okienku, i zapiszę go OBSem). Czy jest taka możliwość?

Mam Ubuntu 16.04, ale na siłę mogę też na Windows spróbować jeśli inaczej się nie da (chociaż zdaje mi się że z Linuxem będzie łatwiej bo daje o wiele większą kontrolę nad systemem i sprzętem z którego system korzysta).

 

Zabronione odpowiedzi:

  • “Po co ci to”

  • “Kup sobie kartę do przechwytywania obrazu”

Byłem już na wielu forach (i nie, nie zadawałem tylko tego pytania) i takie odpowiedzi do różnych pytań już mnie denerwują. Nie po to się pytam na forum żebym musiał odpowiadać na pytanie “Po co” oraz nie chcę odpowiedzi która wcale nie odpowiada na moje pytanie. Poza tym te karty są za drogie.

W Windowsie FastStone Capture 

hmmm… z tego co wiem, to się nie da… port DVI w karcie graficznej tylko wysyła obraz…

Lepszej odpowiedzi nie dostaniesz, karta graficzna posiada w y jście dvi.

Karty przechwytujące z hdmi są tańsze.

Dokładnie jak wyżej. Karta graficzna ma WYJŚCIE i nie da się zrobić z niego wejścia. Musisz nabyć kartę przechwytującą.