Czy moge sicagnac z torrentow obraz i uzyc mojego klucza?

MaveRick_ , a co to ma do rzeczy czy jest na gwarancji czy nie… i tak i tak w większości, jak nie wszyscy dają kopie ale za opłatą, bez różnicy czy jest na gwarancji czy nie,

winą użytkownika jest że sformatował partycje recovery a nie producenta, na to nie ma gwarancji

Niezdarek :?: Widzę po postach, że powinieneś być doświadczonym forumowiczem a tu proszę … :?

Nie chce się kłóci i stawiać na swoim. Każdy firmowy laptop i desktop z naklejka powinien mieć dołączony system na CD/DVD wtedy jest to kompletny produkt.

Firmy to zlewają bo klient jest ciemny. Robią partycję Recovery bo jest taniej. Jeśli klient jest douczony to wie jakie są jego prawa (podobna sprawa jest z XBox360 i graniem w sieci, w Polsce jest produktem wybrakowanym).

Sam tak robię. Nawet sprzęt używany czasami jeszcze ma kilka miesięcy gwarancji (trzeba to sprawdzać). I tak jak pisałem wyżej. Jeśli jest na gwarancji to producent powinien (jak i może musi) dostarczyć system jeśli się zrąbał. System też podlega gwarancji wiec jeśli się zepsuł to musi być naprawiony. Teraz najważniejsza kwestia, to o czym piszę to tak jest na świecie nie wiem jak jest w Polsce bo ktoś wysoko postawiony nazwał Polskę “Dzikim Krajem” wiec pewnie wszystko możliwe :cry: .

Najważniejsze, żeby znać swoje prawa i wyjść z ciemnoty. Jeszcze raz. Sprawdzić czy jest na gwarancji. Jeśli tak to natychmiast dzwonić, rejestrować kompa na siebie i domagać się o kopie systemu. Takie jest prawo na świecie. (Jeśli komp nie jest już na gwarancji to zapytać się ile kosztuje kopia, zwykle jest o niebo tańsza od oryginału i warto kupić)

Pozdrawiam i nie odbierajcie mnie źle. Nikogo tu nie chce denerwować i podważać. Po prostu informuje Was, że takie mamy prawo bo potem zaczyna się nielegalne ściąganie, łamanie prawa i problemu a rozwiązanie jest proste.

Pokaż mi takowy zapis :?

Mowa jest jedynie o nośniku (partycja recovery też nim jest), a obowiązkiem użytkownika jest czytanie instrukcji w której jak byk jest napisane, jak wypalić płytkę z systemem z ukrytej partycji.

fiesta napisałem powinien a nie musi. Odkąd zaczęli producenci robić partycje zapasowa faktycznie nie dołączają CD/DVD. Istnieje możliwość uszkodzenia twardego dysku albo chociażby RDB… Klient powinien wiedzieć, że może skontaktować się z producentem i poprosić o kopie. Jeśli firma jest ok to przyśle kopie. Opisuje to tylko po to aby każdy wiedział, że tak może spróbować.

W sprzęcie przywiezionym prosto ze sklepu ??

Jedną z pierwszych czynności po uruchomieniu sprzętu powinno być wykonanie nośnika zapasowego z systemem. To kosztuje tylko kilkadziesiąt groszy i kilkanaście chwil na wypalenie obrazu na nośniku optycznym. No ale skoro komuś się nie chce, albo przerasta to jego możliwości, to niech potem płaci producentowi za nośnik zapasowy.

Z tego co mi wiadomo to tylko HP za darmo przysyła takowy.

fiesta no nie mów, że nie miałeś przypadku gdzie nowy komp po wyjęciu z pudełka był uszkodzony fabrycznie :slight_smile:

Ja miałem to nie raz. Najczęściej HP (listwa multimedialna nie działała, bateria się nie ładowała, dead pixel itp itd)

Raz miałem nawet przypadek w desktopie Medionu gdzie nie było twardego dysku :!:

Tak więc są przypadki różnych dziwactw w fabrycznie nowych kompach ale to już nie na temat.

No właśnie są tacy co nie potrafią to zrobić. Dla nich właśnie powinna być dołączana fizycznie płytka z systemem…

Dodatkowo dochodzi problem niskiej jakości niektórych nośników dvd.

Przeciętny użytkownik, który nigdy nie nagrywał żadnych danych, czyt. jest całkowicie legalnym użytkownikiem i zawsze kupował muzykę, filmy oraz programy w sklepie (ewentualnie korzystał z zarejestrowanych wypożyczalnii; widząc, że potrzebna jest płyta do nagrania recovery, kupuje pierwszą dvd z brzegu. Informcja o tym, że płyta powinna być wysokiej jakości nic mu nie mówi, bo… po prostu nie ma w tym zakresie rozeznania.

Nagrał tylko jeden komplet płyt, dlaczego? Ponieważ na więcej nie zgadza się system builder.

I co wtedy, gdy się okaże, że po 67 % odtwarzania pojawia się komunikat o niemożliwości odczytania pliku :?:

CzajAn i wtedy telefon do producenta i prośba o nośnik z kopia systemu. Dlatego właśnie trąbię żeby to robić (nawet jak system nie padł) w czasie gwarancji bo jeszcze będą z tobą rozmawiać. Po gwarancji bywa rożnie…