Czy moge sicagnac z torrentow obraz i uzyc mojego klucza?

kupilem lapka z vista home premium.

chce go sformatowac i nie tracic dysku na jakis durne orazy czy punkty przywracania, tylko po postu format podzial na partycje i instalka z obrazu sciagnietego z neta uzywajac mojego klucza z nalepki.

czy to jest legalne??

tak, tylko uważaj żeby zassać dokładnie taką wersję na jaką masz licencje. Pamiętaj, że w obrazach może być syf tj. np. robale.

Tak wszystko powinno być w porządku xxxxxxxxxxxx

Pozdrawiam

Wg mnie nie, ponieważ podczas ściągania z torrentów będziesz również udostępniał pobrane dane, a to raczej legalne nie jest. Mogą zarejestrować twoje ip, i możesz mieć nieprzyjemności, chodź szansa jest mała.

Z tym że udostępnia oprogramowanie na które posiada licencję.

A co to zmienia? W tej licencji nie ma ani słowa o tym, że można udostępniać.

Ale udostępnianie programu na które ma się licencję też jest nielegalne.

mikber18 , link usunąłem.

Osobiście nie polecałbym takiego rozwiązania, bo można ściągnąć syf. Poza tym korzystanie z torrentów oznacza wysyłanie plików, co nie jest legalne.

A czy ten latpop nie ma przypadkiem partycji recovery?? To lepiej z niej później wgrać system, warto też by było na pendrive zrzucić pliki aktywacyjne, żeby już nie musieć później Windowsa aktywować.

Jeśli chodzi o ściąganie to radze zostawić emule i torrent, a pobrać z rapida lub podobnego, korzystając z linków z jakiegoś forum.

ma ta partycje, tak sadze. generalnie najlepiej dla mnie by bylo caly dysk wyczyscic,

sciagnac sobie obraz, i te pliki aktywacyjne, tylko nie wiem skad je wziac.

wybaczcie ale ja sie zatrzymalem na xp i ile moglem to sie bronilem przed zmiana, a teraz dostaje bialej goraczki na ta viste. ostatecznie pewnie skonczy sie na tym ze zrobie upgrate na 7.

To niech ściągnie z rapida i nie będzie udostępniał innym i po problemie :slight_smile: Po ściągnięciu porównaj sumy sha1/md5/crc z oryginalnymi obrazami. Sumy oryginalnych obrazów można znaleźć bez problemu w internecie.

pierwsza sprawa jaka marka notebooka ?? nie każdy producent udostępnia na naklejkach klucze które można użyć na “normalnych” wersjach systemu czyli bez brandowania marką producenta sprzętu i całego crapware

po drugie najlepszym i najpewniejszym wyjściem jest pożyczenie nośnika od kogoś ze znajomych, wtedy nikt się nie będzie czepiał czy to legalne czy nie,

w przypadku oprogramowania nie ma rozróżnienia tak jak w przypadku multimediów na to czy tylko pobierasz czy jednocześnie udostępniasz, samo pobieranie chronionych zapisami licencyjnymi jest nielegalne.

@niezDarek: z ciekawości - który producent nie daje naklejek?

Każdy daje naklejkę, z tym, że klucz na naklejce może nie działac na czystej wersji systemu, tylko na brandowanej wersji.

krakers09 , chodziło mi właśnie o to co napisał jabolewski , że nie każdy producent na naklejkach podaje takie klucze które pasują do czystych systemów Windows, w przypadku Visty było kilku takich producentów, teraz gdy mamy już Windows 7 na większości naklejek są klucze które już niestety nie pasują do czystych systemów.

Dziwne, bo dotychczas się z tym nie spotkałem, a wiele marek laptopów przeszło przez moje ręce. Klucz zazwyczaj pasuje, inaczej to wygląda podczas aktywacji, gdzie przeważnie działa tylko opcja telefoniczna.

OT - kosz.

Jest tak jak koledzy wyżej piszą, z tym że aktywować nie można tylko przez internet. Aktywacja telefoniczna przechodzi bez problemu.

Sam miałem ten problem na laptopie Lenovo. Kiedy chciałem zainstalować czysty system bez całego tego crapwareu który wciskają producenci musiałem aktywować system telefonicznie.

licencja-windows-t370972.html#p2414855

Klucz z naklejki może okazać się zbędny.

Nie padło jedno najważniejsze pytanie. Czy laptop jest na gwarancji :?: Jeśli jest na gwarancji to skontaktuj się z producentem laptopa i poproś o kopie do zainstalowania. Jeśli jednak kupiłeś używany i już nie jest na gwarancji to producent może przysłać kopie ale za opłatą.