Czy mogę skopiować płytę?

(Piotrek940122) #1

Odkupiłem troche czasu temu pare orginalnych gierek od znajomego, lecz w jednej mam mały problem. Płyta dziła w 100% lecz jest strasznie porysowana . Czy mogę w tym przypadku skopiować ją i jak to zrobić? Czy bede musiał wpisywać cd keya, bowiem w orginalnej prawdopodobnie prawie na pewno nie musiałem tego robić lecz na pewno nie pamiętam....z Góry dzieki! :slight_smile:

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: "problem", "help", "pomocy" i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(system) #3

@semtex

Ufff

Co do pytania - według polskiego prawa (z tego co wiem, najlepiej jeśli ktoś przytoczy paragrafy) - możesz zrobić sobie kopię zapasową nośnika, problemem natomiast są zabezpieczenia na płytach oryginalnych. Ale cóż

Fervi

(Samurai) #4

@x12misiaczekxx

Masz prawo do wykonania jednej kopi bezpieczeństwa tak jak napisał to kolega wyżej. Niestety nie będę tu przytaczał paragrafów bo są one zawiłe i niedostosowane do dzisiejszych realiów.

Klucz gry będziesz musiał wpisać na pewno czy to przy instalacji z płyty oryginalnej czy kopii bezpieczeństwa. Jest to zabezpieczenie producenta. Jedyną możliwość kiedy nie musisz wpisywać klucza od gry jaka przychodzi mi do głowy to kiedy gra jest przypisana już do jakiegoś konta typu Steam czy Origin. Wtedy tylko instalujesz grę.

(Piotrek940122) #5

myslicie ze alcohol 120% poradzi sobie? :slight_smile:

(lordjahu) #6

Myślę że jeśli chcesz skopiować płytkę dla własnych celów to sobie poradzi :slight_smile:

(system) #7

Jeśli posiadasz oryginalną płytę z grą to jak najbardziej możesz ją skopiować w celu zabezpieczenia danych na wypadek utraty jej z oryginalnego nośnika. Jest to całkiem legalne, jeśli kopia będzie służyć Ci w celach prywatnych, a nie np. zarobkowych.