Czy mogę sprzedać viste home basic OEM 64bit?

Tak jak w tytule :wink: aktywowałem ją raz,ale coś poknociłem i musiałem zrobić formata… teraz siedze na se7en i jest OK,ewentualnie na ubuntu, a vista się kurzy więc szkoda by było żeby miała tak leżeć ,piszcie ! :slight_smile: zakładam wątek,aby się upewnić,że jest to legalne jeśli nie cóż będzie sie kurzyć na półce…

Typuję, że masz licencję OEM, więc z inną konfiguracją sprzętową niż masz obecnie nie będzie ona działała

wydaje mi się że tak. Napisz to co tu teraz w ofercie :smiley:

nie możesz sprzedać, chyba że razem z komputerem

tak, ale tylko łącznie ze sprzętem, na którym była zainstalowana - tak stanowi licencja Microsoft OEM

działała będzie - ale to niezgodne z licencją

Zależy właśnie, z czym ją otrzymałeś:

:arrow: jeśli z kompem, to musisz ją sprzedać razem z nim

:arrow: jeśli z jakąś częścią w kompie, to razem z nią

Inaczej jest to wbrew postanowieniom licencji OEM

jeśli z częścią to tylko do momentu instalacji, poza tym od dawna można kupić system OEM bez żadnej części (nowa licencja OEM)

od momentu instalacji system jest przypisany do komputera jako całości a nie poszczególnych jego części - i tylko sprzedaż z komputerem jako całością będzie zgodna z licencją

Jeśli kupiłeś oem bez komputera i nie instalowałeś możesz go sprzedać bez problemów ale jeżeli był zakupiony z komputerem musisz dodać do niego ten komputer prawo tak mówił cytat :

żródło viewtopic.php?f=7&t=324584

Jak kupowałem kompa to miałem do wyboru xp,albo viste wybrałem viste ,nie mam żadnego DELLA ,HP etc. tylko komp składany w firmie :wink:

Czyli kupiłeś oem nie dedykowany to możesz sprzedać :slight_smile:

pod warunkiem że nie instalowałeś go wcześniej :slight_smile:

Był już zainstalowany ,pisałem ,że byłraz aktualizowany ;PP czytanie ze zrozumieniem :wink:

nie ma znaczenia jakiego masz kompa i skąd

ma znaczenie, że system jest OEM i że został zainstalowany (i nawet aktywowany) a jednym z kroków podczas instalacji jest akceptacja licencji - teraz sprzedaż tego systemu bez komputera, na którym był zainstalowany jest równoznaczna ze złamaniem licencji

Nie no spoko ,myślałem ,że 2 stówki wleci do kieszeni ;( troche to bez sensu,ale to w końcu m$

Dodane 20.04.2009 (Pn) 21:10

Co sądzicie o se7en’ie? Ja mam build 7068 ,ale alcohol dalej nie działa i chce restartu non stop.