Czy mogę stworzyć tablicę dyn. nie podając wcześniej jej rozmiaru C++

Witam
Pisze kod który ma za zadanie: Otworzyć plik txt, sczytać pierwszą linijkę, wrzucić znaki do tablicy, i następna linijka aż tam do określonego znaku. Wszystko byłoby elegancko gdyby te napisy(bez spacji) w linijce miały taką samą ilość znaków, niestety są rożne i moje pytanie (być może idiotyczne) czy można zarezerwować tablicę dynamiczną ale tak żeby nie podawać jej rozmiaru, żeby komórki tworzyły się automatycznie jak coś do niej wrzucam. 
Ja wiem ze na ludzką logikę słowo “rezerwacja” i “tworzenie się automatycznie” się wyklucza ale mimo wszystko spytam :____:
Miałem też plan żeby najpierw sczytywać znaki do jakieś śmieciowej zmiennej i po prostu powiększać licznik o 1 ,następnie stworzyć tablice o rozmiarze licznika, ale nie wiem jak zrobić powrót kursora na początek linijki (no bo później muszę tam znaki załadować)
Pozdrawiam MrGalek

Można, tylko musisz znać i rozumieć zasadę działania wskaźników.

Tutaj masz opis i przykłady: http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/dynamic/

Jeżeli dobrze zrozumiałem chcesz wczytać dwie linijki z pliku txt do pamięci. Pierwszą cała a drugą do określonego znaku.

To chyba najprościej będzie utworzyć vector i wczytać obie linie a następnie drugą linię czytać/przetwarzać tylko do określonego znaku?

std::vector<std::string> lines;

std::ifstream file("input.txt");



std::string line;

while ( std::getline(file, line) ) {

    if ( !line.empty() )

        lines.push_back(line);

  	else

		break;

}

Powyżej masz przykład z wczytaniem linii teraz tylko kwestia jakiego znaku szukasz na końcu?