Czy mogę udostępnić publicznie darmowy program jeśli nie jest już dostępny do pobrania?

Mam takie pytanie. Chciałabym udostępnić publicznie wtyczkę VST w wersji demo (okrojonej), która jakiś rok temu była dostępna na stronie niemieckiego magazynu dla muzyków. W chwili obecnej wtyczka ta nie jest już dostępna.

Wersja programu jest okrojona z funkcjonalności i posiada logo magazynu. Czy mogę ją udostępnić publicznie (na blogu)?

Mogę się mylić ale wydaje mi się że jeśli udostępnisz niedostępny już program/wtyczkę w tej samej nie zmienionej wersji w jakiej był on kiedyś publicznie legalnie dostępny za darmo to chyba nie złamiesz żadnego przepisu.

Ewentualnie jeszcze w licencji programu/wtyczki mógł być zapis zabraniający dystrybucji tej wersji bez zgody autora ale to mało prawdopodobne w tym przypadku.

Jeśli licencja (bo jakaś musi być, nawet dla freeware) zakładała taką możliwość to czemu miała by wygasnąć.

 

Licencjodawca zastrzega sobie zmianę licencji bez informowania o tym Licencjobiorcy. Coś co było kiedyś płatne, a przez jakiś czas było freeware, nie oznacza, że producent nie może powrócić do wycofania się z tej decyzji. Prosty przykład - Dead Space. Na Origin przez parę tygodni freeware, lecz znowu jest płatna. 

Skripter1, SlaVoW, dziękuję za odpowiedzi. DonPetch, to jest wersja okrojona, nie pełna. Teraz za tego VSTka jest coś innego. Wersja była specjalnie dla Beat Magazine. Być może gdzieś ją można jeszcze zciągnąć, ale ja nie znam tak dobrze niemieckiego, by ją odnaleźć.

 

Jeżeli to było dla magazynu, to tylko z magazynem może być rozpowszechniane. W przeciwnym wypadku łamiesz postanowienia licencji. 

 

Podobnie jest z CD-Action. Sprzedaż / rozpowszechnianie płyt załączonych do magazynu jest zabronione.