Czy mogę ulepszyć mój stary komputer?

Witam,

Witam,

zacznę od końca i filozoficznie: wszystko się zużywa (ponoć diamenty są wieczne - ale nie sprawdzałem).

W tym przypadku, przy opisywanych objawach, sugerowałbym zacząć od czyszczenia komputera z uwzględnienim wymiany pasty termporzewodzącej, gdyż w miarę upływu czasu, traci ona swoje właściwości, co może właśnie objawiać sie podwyżsoną temperaturą i opisywanem spowolnieniem.

Jesli chodzi o strategię modernizacji - to choć jest tu sporo wąskich gardeł, zaczałbym od wymiany dysku systemowgo na ssd (tą zmianę odczujesz na + bez uzycia benchmarków). W nastepnej kolejności rozbudowa pamięci. Jesli chodzi o kartę grafiki, to tu musisz rozważyć kika spraw, z których na pierwszy plan wysuwa się “jaki mam zasilacz i czy uciągnie wybraną kartę grafiki” ?

Inną sprawą… Podaj SMART z dysku, skrin z HWMonitora pod obciążeniem oraz listę uruchomionych procesów tuż po starcie systemu.

 

“Jak na początku”

 

  1. Czy to nadal te same tytuły ? Tzn ta sama gra " A" dwa lata temu działała na średnich teraz na niskich ? 

 

Ten sam monitor czy teraz zmieniłeś na nowy  ?

 

 

2.Optymalnie Zakup

 

X4 z listy http://pl.msi.com/product/mb/760GMP33.html#?div=CPUSupport

 

Karta grafiki… zależy od budżetu i rozdzielczości ekranu.

 

Gdy starczy $

SSD - gdy chcesz aby firefox się szybciej uruchamiał ;) 

 

Ale po co uruchamiać od zera system i przeglądarkę jak możesz go za każdym razem “uśpić” z włączonym “lisem” :wink:

 

  1. Profilaktycznie dla systemu skan adwcleaner