Czy mogę usunąć programy Toshiby?

Mam laptopa Toshiba Satellite L650 niedawno kupiłem w mediaexpert. Czy te programy które są mogę usunąć?? Oczywiście chodzi mi żeby gwarancja została. Coś słyszałem że jak coś się zrobi zmieni to traci gwarancję? Proszę o pomoc bo tego jest od groma i te programy mi nie potrzebne.

arx1310668153b.png

I czy jeśli mogę to wszystkie??

Zostaw tylko Toshiba Recovery do przywracania systemu a resztę jak uważasz :wink:

Gwarancje masz na sprzęt a nie na programy więc bez obaw :slight_smile:

Racja, jeśli używasz kamerki - to dodatkowo zostaw Web Camera Application, zawsze się może przydać :wink:

Reszta jak dla mnie do odstrzału, tylko odinstaluj programem Revo Uninstaller 1.92. Dodatkowo, jeśli wahałbyś się od czego jest dany program, wystarczy wpisać nazwę w Google - tam już się znajdzie opis :wink:

Skorzystaj z tego: http://www.dobreprogramy.pl/SlimCompute … 25840.html

Co do kamerki to podejrzewam, że sam sterownik ze strony Toshiby wystarczy by działała w Skype i innych programach bez tego oprogramowania Toshiby :slight_smile:

Wiem, ale chodziło mi np. o nagrywanie jakiegoś filmiku kamerą - nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda, a potem szukać jakiś alternatyw na szybko no za ciekawe nie jest :slight_smile:

To zbędne możesz wyłączyć w msconfig. Zostaw sobie Web Camera, Value Added, ConfigFree, HardwareSetup. W msconfig dobrze jest wyłączyć pasek aplikacji (zapewne masz taki pasek z ikonami skrótów który po najechaniu na krawędź ekranu się wysuwa) - odciąża start systemu.

dp usuwania balastu typy

http://www.pcdecrapifier.com/download

http://www.trochetechniki.pl/Crapware-- … ,1659.html