Czy mogę użyc znaczka DP przy nicku na forym

(Badurs) #1

witam

Czy mogę użyc znaczka DP przy nicku na forym

(D@widoS) #2

A niby dlaczego nie ? :expressionless:

(Lukaszxp) #3

a słyszałeś o prawach autorskich D@widoS?

(D@widoS) #4

Tak, ale nic nie pisze że nie można go kopiować itd :stuck_out_tongue:

(Irekxara) #5

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=5#reklama

(Airborn) #6

może dlatego, że nie musi pisać...

(Badurs) #7

ale skad moge sie dowiedzieć czy moge

(R2911w) #8

kopiowanie ale przecież to tylko ma być na forum dobrychprogramów więc co skoro to forum dp to może i mieć znczek dp to jest mój punkt widzenia

(Ryan) #9

Jeśli nie narażasz na szwank wizerunku DP - możesz. Jeśli wstawisz w awatara na forum o samochodach i będziesz tam wzorowym uczestnikiem - nie powinno być problemu. Jeśli będziesz robił tam wiochę, to tym samym narażasz na szwank wizerunek DP i użytkowanie jest nieprawidłowe. Nie możesz też używać znaczka by wprowadzić kogoś w błąd (np. by sprawić wrażenie, że jesteś redaktorem czy właścicielem DP). Wystarczy odrobina rozsądku, przecież nikt nie będzie śledził wszystkich użytkowników tego forum po sieci i strzelał w wypadku użycia logo, szczególnie w dobrej wierze.

Jeśli chodzi o to forum, to pytanie jest w ogóle absurdalne. Był kiedyś nawet użytkownik, który miał w awku poprzednie logo DP (atom) i administracja nie miała do tego obiekcji. Utożsamianie się z jakąś społecznością jest jak najbardziej chwalebnym zjawiskiem i nie widzę powodu do zbrojnej interwencji moderacji.

(Badurs) #10

dzięki