Czy mogę Używać komputera bez obudowy?

(krystianspoko) #1

Witam.mam starą kierownicę z kablem gameport. Jako że moja płyta główna nie ma takiego wejścia kupiłem kartę dźwiękową z wejściem gameport. Problem jest taki że moja karta graficzna zasłania wejście PCI na kartę dźwiękową. Czy mogę odkręcić płytę główną od obudowy i używać komputera bez obudowy? Czy komputerowi nic się nie stanie? Z góry dzięki za pomoc.

(Semtex) #2

Możesz, ale nie zalecam, możesz coś wylać, wsadzić i uszkodzić sobie sprzęt, zainteresuj się taśmą PCI, pozwalającą na inne ułożenie karty dźwiękowej.
https://www.google.pl/search?q=Taśma+pci&biw=1920&bih=978&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjj2dPBp5LSAhXMWCwKHXd2BMEQ_AUIBigB

(JesteKokse) #3

Nic nie powinno sie stać
sam mam kompa bez obudowy

(krystianspoko) #4

Założyłem ten temat z pytaniem dlatego gdyż przeczytałem że obudowa jest masą i przy dotknięciu płyty głównej bez obudowy (masy) mogę zrobić zwarcie. To prawda czy kłamstwo?

(JNJN) #5

Jest metalowa i przewodzi prąd i jak płyta główna dotknie stykami, może być zwarcie. Płyta w obudowie jest mocowana tak, że przy prawidłowym jej skręceniu nie ma prawa zrobić zwarcia.

(krystianspoko) #6

Czyli jeśli dotknę styków to mogę zrobić zwarcie tak?

(tobexor) #7

dobra bo nie rozumiem

Jeśli GPU zasłania ci port PCI na płycie to co ci da usunięcie obudowy ? GPU nadal będzie zasłaniać port PCI

(JNJN) #8

Tak

(tobexor) #9

i płyty mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe na tych stykach
możesz spokojnie używać pcta złożonego na tzw pająka
jedyne zagrożenie to upadek czegoś na płytę lub samej płyty lub wylanie czegoś

(JNJN) #10

Bzdety kolego piszesz, zasilacz ma zabezpieczenia, ale może być za późno.

Edit:

I oczywiście jak kto chce, może używać kompa na ,pająka, jego wybór.

(tobexor) #11

powiedz to overclockerom którzy składają pcta na kartonie od mobo i na tym kręcą z ciekłym azotem
płycie się nic nie stanie
trzeba być udanym i się postarać aby uszkodzić elektronikę w pc

(krystianspoko) #12

to jest stara kierownica która ma kabel gameport i do ps2 i do konsol nintendo. Karta trochę zasłania wejście ale obudowa jest bardzo mała przez co karta się nie zmieści pod kartą graficzną.

(JNJN) #13

Ja też tak testuję i nie ma problemu, ale normalny klient dostaje w obudowie.

Edit:

krystianspoko

Zrób sobie jak chcesz bez obudowy, tylko musisz mieć miejsce, aby to stało w jednym miejscu i tego nie ruszać. Oczywiście taki komp jest narażony na wstrząsy, zalania i inne, po prostu jest nieosłonięty i wszystko lata, bo nie skręcone do obudowy.

(bachus) #14

Zawsze możesz kupić gameport na USB. Sprawdź, czy zadziała w Twoim OS.

(daras28-82) #15

Wpisz w google “pci riser” i masz rozwiązanie aby wszystko zostało w budzie.