Czy mogę Używać komputera bez obudowy?

Witam.mam starą kierownicę z kablem gameport. Jako że moja płyta główna nie ma takiego wejścia kupiłem kartę dźwiękową z wejściem gameport. Problem jest taki że moja karta graficzna zasłania wejście PCI na kartę dźwiękową. Czy mogę odkręcić płytę główną od obudowy i używać komputera bez obudowy? Czy komputerowi nic się nie stanie? Z góry dzięki za pomoc.

Możesz, ale nie zalecam, możesz coś wylać, wsadzić i uszkodzić sobie sprzęt, zainteresuj się taśmą PCI, pozwalającą na inne ułożenie karty dźwiękowej.
https://www.google.pl/search?q=Taśma+pci&biw=1920&bih=978&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjj2dPBp5LSAhXMWCwKHXd2BMEQ_AUIBigB

Nic nie powinno sie stać
sam mam kompa bez obudowy

Założyłem ten temat z pytaniem dlatego gdyż przeczytałem że obudowa jest masą i przy dotknięciu płyty głównej bez obudowy (masy) mogę zrobić zwarcie. To prawda czy kłamstwo?

Jest metalowa i przewodzi prąd i jak płyta główna dotknie stykami, może być zwarcie. Płyta w obudowie jest mocowana tak, że przy prawidłowym jej skręceniu nie ma prawa zrobić zwarcia.

Czyli jeśli dotknę styków to mogę zrobić zwarcie tak?

dobra bo nie rozumiem

Jeśli GPU zasłania ci port PCI na płycie to co ci da usunięcie obudowy ? GPU nadal będzie zasłaniać port PCI

Tak

i płyty mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe na tych stykach
możesz spokojnie używać pcta złożonego na tzw pająka
jedyne zagrożenie to upadek czegoś na płytę lub samej płyty lub wylanie czegoś

Bzdety kolego piszesz, zasilacz ma zabezpieczenia, ale może być za późno.

Edit:

I oczywiście jak kto chce, może używać kompa na ,pająka, jego wybór.

powiedz to overclockerom którzy składają pcta na kartonie od mobo i na tym kręcą z ciekłym azotem
płycie się nic nie stanie
trzeba być udanym i się postarać aby uszkodzić elektronikę w pc

to jest stara kierownica która ma kabel gameport i do ps2 i do konsol nintendo. Karta trochę zasłania wejście ale obudowa jest bardzo mała przez co karta się nie zmieści pod kartą graficzną.

Ja też tak testuję i nie ma problemu, ale normalny klient dostaje w obudowie.

Edit:

krystianspoko

Zrób sobie jak chcesz bez obudowy, tylko musisz mieć miejsce, aby to stało w jednym miejscu i tego nie ruszać. Oczywiście taki komp jest narażony na wstrząsy, zalania i inne, po prostu jest nieosłonięty i wszystko lata, bo nie skręcone do obudowy.

Zawsze możesz kupić gameport na USB. Sprawdź, czy zadziała w Twoim OS.

Wpisz w google “pci riser” i masz rozwiązanie aby wszystko zostało w budzie.