Czy mogę wykorzystać znak © przy swoim logo?

chodzi mi o to że stworzyłem logo swojej stronki i chce wyrobić naklejki ją promującą i mianowicie chodzi mi o to czy mogę tym znakiem oznaczyć swoje prawa autorskie, nie wiem czy to mam sens ale z chęcią przyjmę inne propozycje :wink:

http://www.alw.pl/2010/06/znaki-ochronne-%C2%AE-%C2%A9-tm-sm/

Zaraz zaraz, ten pan na swoim blogasku pisze że można karać za niewłaściwe użycie znaku ®, więc pisząc np. “WinDOS® 7” jestem już przestępcą, nie potrzeba ani nielegalnej empetrójki, ani kilku cząsteczek tetrahydrokannabinolu :?:

Pisząc tutaj nie, ale gdybyś stworzył jakiś produkt/utwór i użył na opakowaniu/na stronie/oznaczył ten produkt NiezarejestrowanyZnakTowarowy®, tak, łamiesz prawo.

ale używając © nie łamię prawa?

Jeżeli jesteś autorem, to nie. Jest to dosyć bezpieczny znak informujący jedynie, że element opatrzony tym znakiem jest chroniony prawami autorskimi …i tylko tyle.

Prawa autorskie przysługują autorowi utworu niezależnie od tego czy da taki znaczek, strzeli jakąś formułkę, czy nie zrobi zupełnie nic.

Z ® jest inna bajka - bo to informacja o tym, ze znak towarowy został “urzędowo” zastrzeżony w urzędzie patentowym na terenie pl, ue …albo innych rejonów świata.

Ok Dziękuję za pomoc wątek uważam za zamknięty ;D

Znak © używają przecież wszystkie a przynajmniej duża część stron internetowych w swoich stopkach, wątpię żeby rejestrowały się jako znaki towarowe.

@emilg

A czy Ty przeczytałeś materiały ze zrozumieniem? Znak © nie ma nic wspólnego ze znakiem towarowym czy zastrzeżeniem jakiejś nazwy/produktu - jest po prostu oznaczeniem ochrony ogólnie zdefiniowanych praw autorskich (czyli ja coś napisałem/stworzyłem -> jestem tego autorem -> decyduję się, że jest to chronione -> ©).