Czy moge wymienić procesor jeżeli posiadam Windowsa OEM?

(Mati Romanek) #1

Witam!Chciałbym wymienić procesor w moim komputerze ale nie jestem pewien czy mogę to zrobić ponieważ posiadam orginalnego Windowsa XP Home OEM Słyszałem że podobno przy tej wersji nie da się wymienić procesora i płyty głównej.Czy to prawda?Da sie to jakoś obejść?

Z góry dziękuje za odpowiedź.......

(Clubbasse207) #2

obejść czaem się uda :stuck_out_tongue:

należy przekonać MS że stara płyt główna się spaliła i dlatego ją wymieniłes :stuck_out_tongue:

(Msprungk) #3

Spokojnie możesz wymienić procesor. Jedynie podczas wymiany płyty głównej na inną może wystąpić problem z aktywacją systemu jeśli płyta nie została uszkodzona i jej wymiana nie jest wymianą gwarancyjną

(Mati Romanek) #4

I wtedy Microsoft da mi nowy cd key do Windowsa?

(Tomas Bw) #5

teoretycznie nie. ale możesz zadzwonić do microsoftu i powiedzieć nim że, ci sie spali itp. to oni dadzą ci nowy klucz.

(Mati Romanek) #6

Hmmm.....Jedni mówią ze Mogę drudzy ze Nie to ja juz nie wiem!

PS A co jak MS nie uwierzy i nie da cd keya? Aha mógłbym prosic o numer do MS?

(Msprungk) #7

Jeśli płyta została wymieniona gwarancyjnie to tak

Złączono Posta : 27.06.2007 (Sro) 10:16

http://www.microsoft.com/poland/cok/default.mspx

(Mati Romanek) #8

*** a oni mogą to sprawdzić czy wymieniona na gwarancji czy nie?

Ps Moge teraz zadzwonic o cd key ? a uzc go dopiero np za 6 miesiecy?

(Msprungk) #9

serwis wysyła faksem potwierdzenie wymiany płyty

Złączono Posta : 27.06.2007 (Sro) 10:42

Oczywiście. Klucza nie mają ustalonego terminu ważnosci

(Subdemon) #10

Sam miałem taki problem (wymiana płyty głównej). Wymieniasz płytę (sam lub w serwisie). Dzwonisz do MS i jeśli, jak napisałeś, masz oryginalnego XP i nie możesz aktywować go przez Internet tylko telefonicznie, to na infolinii poproszą Cię o zdjęcie płyty i certyfikatu autentyczności na obudowie (o ile wyczerpałeś limit aktywacji telefonicznych). Prześlesz to na podany przez MS e-mail i oddzwonią do Ciebie z potwierdzeniem. Tak było w moim przypadku. Jako przyczynę podajesz np. wymianę dysku twardego albo po prostu reinstalację systemu. Nie podawaj powodu typu "wymiana płyty głównej" bo to jest tak naprawdę komputer, a nie procesor czy inny podzespół. Jej wymiana to faktycznie zmiana komputera. A tego licencja OEM nie obejmuje. Potem odeśla Cię do systemu aktywacji, gdzie wpiszesz dane z poszczególnych bloków i to wszystko. Aktywacja powinna pójść bez problemu. I jeszcze jedno - MAM CAŁY CZAS TEN SAM CD-KEY. Jest on przypisany do płyty, a zmienia się tylko identyfikator instalacji (pierwsze 6 cyfr podasz przy aktywacji telefonicznej). Po wymianie płyty robiłem to już kilka razy i nikt się nie czepiał.

Powodzenia

(Irekxara) #11

subdemon mam pytanie , jest takie coś :o

pytam z ciekawości bo o limicie aktywacji przez internet to się zgodzę ze jest, ale chce wiedzieć czy limit aktywacji telefonicznych tez jest i...ile razy można aktywować przez telefon ??

(Kamil4lo) #12

Zdjęcie płyty i certyfkatu? Potwierdzenie z serwisu? Spalona płyta? O czym Wy gadacie?

Wersja OEM nie zabrania Wam zmieniać płyty głównej, procesora, ani żadnej innej części! Zmiana któregokolwiek z wymienionych podzespołów (nawet wszystkich) nie odbiera zakupionej licencji! !!

ps. odp dla xulu: Ja aktywowałem mojego xp home ok 5-6 razy i tylko raz - po zamianie płyty głównej musiałem aktywować go telefonicznie.

(Irekxara) #13

ale ja pytałem o limit aktywacji telefonicznej ,jest coś takiego jak

(Subdemon) #14

Nieco nie precyzjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że ja aktywowałem XP tyle razy, że nabrali podejrzeń czy nie instaluję go na innych komputerach. I dlatego kazali mi przesłać zdjęcie płyty i certyfikatu.

xulu,

Wedź w menedżer narzędzi swojego komoputera i zobacz co się kryje po terminem "komputer" i porównaj to z zawartością płyty głównej. Pierwszy raz, gdy podalem, że wymieniłem płytę odmówiono mi aktywacji. Takie są zasady licecncji OEM. Przytoczone przez Ciebie zasady dotyczą licencji BOX. Nowa płyta = nowy komputer. Co do pdzespołów masz rację. Zadaj sobie pytanie, czy jakikolwkiek podzespół zadziała bez płyty głównej?

P.S.

5-6 razy aktywacja to przy moich osiągnięciach niewiele ...