Czy mogę zainstalować bezpłatną avirę w szkole?

Napisane że niby do użytku domowego ale szkoła nie jest traktowana jako firma…czy jest ?

Wydaje mi się, że to placówka państwowa, a więc tak, jakby firma. Comodo Antivirus jest darmowy także dla firm (z pakietu Comodo Internet Security, można zainstalować osobno). Rozpatrz taką możliwość :slight_smile:

napisane jest że zabrania się użytku komercyjnego a używanie w szkole jest użytkiem komercyjnym,

Nie można.

No ale szkoła państwowa, antywirus na komputerach które używaja dzieciaki …

Skontaktuj się z przedstawicielami Aviry, napisz maila z pytaniem :stuck_out_tongue: Wydaje mi się, że to nie będzie legalne.

Hmmm tak zrobie , wydaje mi sie że co innego komputery obsługi (np sekretarka robi kase siedząc na kompie) a co innego dla dzieciaków które komercyjnie komputerów nie używają (powiedziałbym z przymusu) napisze jak dostane odp od aviry :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie ma to najmniejszego znaczenia, instalacja taka będzie nielegalna.

Przecież większość firm ma specjalne oferty dla edukacji np.:

http://www.m-software.pl/sklep/index.ph … cc7a42bfba

Przy tak atrakcyjnej cenie to aż wstyd piracić.

więc instalacja w szkole będzie naruszać prawa autorskie, i to wcale nie na niby

No mieliście racje dostalem odp od aviry :

Tylko do użytku domowego , więc wszędzie indziej używanie jest nielegalne. Gdyby legalne było, to by zarabiali zdecydowanie mniej na swoich płatnych produktach, a tak firmy/szkoły, mogą kupić avirę premium i zabezpieczyć komputery na kilka stanowisk. pozdr.