Czy mogę zainstalować porogram z linuxa na windowsową partyc

mam pytanie czy mogę linuxem instalować pliki na partycje systemu windows jeśli tak to jak to zrobić?

Napisz jeszcze raz, tylko najpierw odpocznij i pomyśl.

matiit , chyba mu chodzi o zainstalowanie linuksa na partycji windowsa

mam pytanie mam na kompie i linuxa mandriva i windows xp i chciałbym pracując na linuxie zainstalować coś na patrycje windowsa bo są i innym formacie i nie wiem czy potem to będzie działało na linuxie i nie wiem jak to zrobić. nie linuxa na partycje windows tylko jakiś program.

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

Proszę także zapoznać się z podstawami interpunkcji, a następnie poprawić swoje wszystkie posty.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Chodzi ci o instalację programu. Jest takie coś, jak WINE. WINE potrafi zaimportować rejestr Windows, o ile dobrze pamiętam. Gorzej jednak w drugą stronę. Najlepiej zainstaluj program na Windowsie i odpalaj go przez WINE na Linuksie. Inaczej nie warto kombinować, choć i tak pochłonie cię to trochę pracy.

Koledze chyba chodzi o zainstalowanie linuxowego programu na partycji windowsowej… tylko po co? programy z reguły instalują się na partycji systemowej a konfiguracja zapisuje się w katalogu domowym ;] ale są i wyjątki np. firefox ;] programy linuxowe nie działają pod windows’em tzn. są jakieś tam narzędzia, słyszałem coś o cygwinie ale nie jestem zorientowany i tego typu zagadnienie mnie nie zainteresowało ;] rozpakowany program (np. firefox) uruchomi Ci się z partycji ntfs ;]