Czy mogę zainstalować W10 obok W7 dla testów?

Wyglądałoby to tak

  1. Tworzę partycję 50GB

  2. Wkładam pendrive z W10

  3. Staram się zainstalować na tej partycji (E)

Można tak? I wtedy jak bym uruchomił W7 to w menu rozruchu bym wybrał W10 jako następny raz.

Można, ale do testów polecam lepiej maszyny wirtualne.

//Nie cytuj poprzedzającej wypowiedzi //drobok

Godzina czasu i masz Win10 obok siódemki. 

Będzie dobrze działać jak zainstaluję tak jak pisałem paweeloss?

Pamiętam, że chyba chciałem coś na wirtualnej i nie chciało działać więc raczej odpada chyba że mi wytłumaczycie o co chodzi dokładnie.

Najlepiej by było według mnie postawić na wirtual boxie, mniej bawienia się i w ogóle nic nie ingeruje w bieżący system :slight_smile:

Być może miałeś jeszcze starą wersję VirtualBoxa, nie kompatybilny z W10. Pobierz

http://www.dobreprogramy.pl/VirtualBox,Program,Windows,13122.html

wersję z Dobrych Programów. I tam przydzielasz ile masz mu “dać” RAM, grafikę itp.

I na pewno instalacja pójdzie szybciej niż byś instalował z płyty.

według mnie lepiej system postawić obok i przetestować czy wszystko poprawnie działa, na VB system nie bezie miał dostępu do sprzętu

Będę się starał instalować z pendrive :slight_smile: nie z płyty

Czyli mogę na innej partycji

Tak możesz.

zależy co chcesz testować jeśli tylko zobaczyć system to lepiej na VB, ale jeśli chcesz się na niego przenieść i sprawdzić czy twój sprzęt poprawnie z nim współpracuje to zainstaluj obok

oczywiście jeśli chcesz instalować na dysku sprawdzić czy twój sprzęt jest kompatybilny i są na stronie producenta płyty głównie sterowniki pod W10?

Jak czytam twoje wypociny w tym i innych wątkach, to zastanawiam się czy ty kiedykolwiek miałeś do czynienia z Win 10 (i innymi systemami od MS)  czy tylko teoretyzujesz?

Do płyty głównej jednego z moich komputerów na stronie jej producenta nie ma żadnego oprogramowania dla Win 10 oprócz sterownika karty dźwiękowej Realtek (którego nie ściągałem z tej strony, nie jest to jakiś specjalny dedykowany sterownik dla tej płyty) pozostałe wsparcie producenta płyty zakończyło się na Win 7.

Nie ściągałem żadnych sterowników/dodatkowego oprogramowania z innych zewnętrznych źródeł i system działa prawidłowo, wszelkie urządzenia są prawidłowo rozpoznawane i obsługiwane za pomocą sterowników zawartych w instalce systemu oraz dodatkowo automatycznie ściągniętych i zainstalowanych poprzez Windows Update.

 

Instaluj na oddzielnej partycji, sposób instalacji nie różni się od instalowania wcześniejszych wersji systemu np. Win 7/8

OK, dziękuję. A jak będę mógł wybierać pomiędzy systemami i ile GB wydzielić?

Będziesz miał po włączeniu komputera menu z wyborem systemu, jak przy każdej innej instalacji. Nigdy nie instalowałeś drugiego systemu na dysku?

 Tyl ile uważasz, to co napisałeś powyżej wystarczy, chyba, że masz zamiar na nim instalować dużo programów.

Wiadomo instalacja nie pójdzie szybciej. Ale według mnie ja wolałbym najpierw na wirtualnej maszynie się pobawić, niż bezpośrednio.

Tak z 2GB RAM starczy mu, grafikę z 256 MB/ 512 MB (po co mu większa), z procesora 1/2 rdzenie zależy ile masz rdzeni :slight_smile:

Chyba trochę się pomyliłeś, pytał w tym przypadku o instalację na oddzielnej partycji.

Dużo się nie pomylił bo wspominałem też o wirtualce że kiedyś próbowałem i mi się nie udało.

Jeszcze nigdy, możesz pokazać jak wygląda to menu? To jest to?

Myślałem o tym http://prntscr.com/aby6vk żeby ustawić na 0 i jak będę chciał uruchomić Windows 10 to wtedy ustawię sobie inaczej

Tak, to jest “to” :wink:

Jakich pozycji? Chcę mieć W7 główny żeby sam się uruchamiał, jak np. ktoś inny będzie włączał co się nie zna na komputerze. A W10 bym ustawiał właśnie w menu ze screena :slight_smile:

Komputer to ten http://www.x-kom.pl/p/121889-notebook-laptop-156-asus-r500vd-sx573h-8-i3-2350m-8gb-750-win8-czerwony.html

 

Możesz tym programem dodawać kasować i edytować pozycje w menu startowym oraz zmieniać ich kolejność ustawiać system domyślny.

Nie będziesz miał najmniejszego problemu z działaniem systemu Win 10 na tym komputerze.

Przy okazji zapytam - masz licencje na Win 10 czy tylko testowo, bez aktywacji będziesz go używał?

Mam zamiar w przyszłości przejść na Windows 10.

Ale czy obędzie się bez tego programu?