Czy mogę zainstalować Windows 10?

(angry) #1

Mój laptop to Asus

8GB RAM

NVIDIA 610M

Intel Core i3 2350M

Intel HD Graphics 3000

i 3 partycje dysku, na każdej coś

Windows 7

Czy ten sprzęt spełnia wymagania? Jak na nim zainstalować Windows 10, jak odinstalować? Jak wybrać system podczas rozruchu?

Czy można uruchomić system z pendrive i nic potem nie zapisywać żadnych ustawień itp.?

(rgabrysiak) #2

Tak spełnia wymagania, osoba kwestia dotyczy tego czy producent urządzenia udostępni w przyszłości sterowniki dedykowane dla nowego systemu.

System instalujesz tak samo jak Windows 7, pamiętaj jednak że Windows 10 to nadal wersja testowa i nie wszystko może działać poprawnie. To raz dwa, nie wiem czy instalacja Windows 10 nie spowoduje “problemów” z działaniem partycji recovery (o ile taką posiadasz).

Jeżeli chcesz tylko zapoznać się z nowym systemem rozważ instalację na maszynie wirtualnej.

(angry) #3

Tak, chcę go sobie przetestować trochę.

A mogę poprosić o dokładną instrukcję co i jak (jak ustawić suwaki) w maszynie wirtualnej?

(rgabrysiak) #4

Przykład: Łatwy Windows 10 — VirtualBox

(angry) #5

Failed to open a session for the virtual machine win.

VT-x is disabled in the BIOS. (VERR_VMX_MSR_VMXON_DISABLED).

Result Code: E_FAIL (0x80004005) Component: Console Interface: IConsole {8ab7c520-2442-4b66-8d74-4ff1e195d2b6}

Wyskakuje takie coś.

(bartek-szuster) #6

Masz wyłączony w BIOS-ie VT-x (wsparcie wirtualizacji po stronie procesora). Włącz tą funkcję i powinno zadziałać.

(angry) #7

Nie potrafię

(rgabrysiak) #8

Nie wiem jaki konkretnie model laptopa posiadasz, ale tutaj masz przykładową instrukcję: http://superuser.com/questions/746440/how-to-enable-vt-x-on-asus-k53sv

(bartek-szuster) #9

Włącznik tego “bajeru” powinieneś mieć w ustawieniach BIOS-u swojego laptopa. Nie wiem pod jakim klawiszem jest dostęp tego przy starcie komputera. Musisz sobie “wygooglować”, resztę myślę, że ogarniesz sam, jak już tam będziesz w tych ustawieniach.

(angry) #10

OK, dzięki wszystkim.