Czy mogę zamontować inną kość RAM od tych co mam obecnie?

Witam, mam zamiar dokupić kość RAM do mojego komputera i teraz pytanie.
Obecnie mam “HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2” ale tych już nigdzie nie kupie.
Czy mogę mieć te 2 moje kości i do tego tą 3 o innych parametrach(częstotliwości pracy, opóznieniu lub napięciu) i jakie są tego wady i czy jak znajdę jakaś o podobnych parametrach to spokojnie mogę ja domontować ?
Proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Allego nie ma https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-pamiec-ram-257226?string=HyperX%208GB%201600MHz%20DDR3&description=1&order=m&bmatch=baseline-ele-1-1-0725?

Tak lub nie:) Generalnie nie poleca się mieszania kosći różnych producentów i o różnych parametrach. Nie ma technicznych przeciwwskazań żeby to nie działało dobrze, ale czasami - tak bywa- jest problem:)

A jak znajdę jakoś kość co ma np częstotliwości i opóznienie takie samo jak moje mają to powinno to dobrze działać zawsze? Różnica w napięciach może mieć jakieś znaczenie w dobrym działaniu ? :stuck_out_tongue:

Obawiam się, że może, tzn. w biosie jest ustawione 1 napięcie dla wszystkich kości, obstawiam, że płyta ustawi niższe, podobnie z zegarem- pół biedy szybkość nieco spadnie.
Bardziej martwił bym się modułami tzw. czipy, jeżeli będą różne to może być kłopot. Najprościej poszukaj w sieci, czy ktoś parował lub ryzykuj z tym samym producentem- większa szanse, ze bedzie ok…

Czyli najbezpieczniejszym wyjściem bedzie wydanie troche więcej i kupić nowy zestaw tych samych kości :confused:

Jest jeszcze opcja, że kupisz w internecie te jakie są sprawdzisz i masz 14 dni na zwrot (tylko nie możesz uszkodzić)….bardziej “upierdliwie” możesz zobaczyć czy nie ma na kościach symbol/numerków i sprawdzać, które na rynku mają to samo :wink:

No coś muszę wymyślić dzięki za pomoc

Wrzuć proszę zdjęcia tych kości, może uda się znaleźć, potrzebuję dobrze czytelną naklejkę.