Czy mogę zamontować jedną kość RAM 1,5V, a drugą 1,35V?

Chcę wymienić jedną kość RAM na większą i znalazłem dużo kości po okazjonalnej cenie, ale niskonapięciowych. Mogę obok normalnej kości 1,5V zamontować drugą 1,35V?

Nie możesz, ponieważ nie będzie się dało ich używać razem. Dla jednej będzie za wysokie napięcie, a drugiej za niskie.

Jest to możliwe przy niektórych konfiguracjach sprzętowych. Tak jak w tym wątku.

http://forum.dobreprogramy.pl/6gb-u%C5%BCytecznej-pami%C4%99ci-ram-z-12-gb-t514920/

Dla modułów DDR3L 1.35V możesz z powodzeniem ustawić napięcie 1.5V. To są takie same kości w stosunku do standardowych 1.5V. Różni je jedynie to, że zostały zakwalifikowane w fabryce jako zdolne do stabilnej pracy z niższym napięciem.

 

Kupuj, jeśli masz okazję. Oczywiście pamiętaj, żeby miały takie same taktowanie i timingi (CL), jak obecna kość. 

Znam przypadek z innego forum, któremu nie działało w takiej konfiguracji.

Płyta główna czasami może być wybredna. Podobnie, jak z umieszczaniem kości innych producentów obok siebie.

To już odpada dokupienie, obecnie mam zamontowane CL9, a te tanie to CL11, więc lepiej wymienić wszystkie.

Nie zauważysz tego. 

Róbcie co chcecie nie ryzykowałbym montowania pamięci o różnych parametrach.

Jeśli dodatkowo różne opóźnienia, to również nie polecam.