Czy mogę zamontować jedną kość RAM 1,5V, a drugą 1,35V?

(JestemAbdul) #1

Chcę wymienić jedną kość RAM na większą i znalazłem dużo kości po okazjonalnej cenie, ale niskonapięciowych. Mogę obok normalnej kości 1,5V zamontować drugą 1,35V?

(CrisPL) #2

Nie możesz, ponieważ nie będzie się dało ich używać razem. Dla jednej będzie za wysokie napięcie, a drugiej za niskie.

(MacGregor) #3

Jest to możliwe przy niektórych konfiguracjach sprzętowych. Tak jak w tym wątku.

http://forum.dobreprogramy.pl/6gb-u%C5%BCytecznej-pami%C4%99ci-ram-z-12-gb-t514920/

(Odyniec_Stary) #4

Dla modułów DDR3L 1.35V możesz z powodzeniem ustawić napięcie 1.5V. To są takie same kości w stosunku do standardowych 1.5V. Różni je jedynie to, że zostały zakwalifikowane w fabryce jako zdolne do stabilnej pracy z niższym napięciem.

Kupuj, jeśli masz okazję. Oczywiście pamiętaj, żeby miały takie same taktowanie i timingi (CL), jak obecna kość. 

(CrisPL) #5

Znam przypadek z innego forum, któremu nie działało w takiej konfiguracji.

(Odyniec_Stary) #6

Płyta główna czasami może być wybredna. Podobnie, jak z umieszczaniem kości innych producentów obok siebie.

(JestemAbdul) #7

To już odpada dokupienie, obecnie mam zamontowane CL9, a te tanie to CL11, więc lepiej wymienić wszystkie.

(Odyniec_Stary) #8

Nie zauważysz tego. 

(CrisPL) #9

Róbcie co chcecie nie ryzykowałbym montowania pamięci o różnych parametrach.

(Odyniec_Stary) #10

Jeśli dodatkowo różne opóźnienia, to również nie polecam. 

(JestemAbdul) #11