Czy mogę złamać hasło w swoim routerze?

(Bartey8) #1

Posiadam router tp-linka.

Dostęp do niego nie wymaga hasła, ale gdy chcę się zalogować na stronę routera (domyślnie login: admin hasło: admin) to nic nie mogę zrobić bo zapomniałem hasła. Router nie ma żadnych zabezpieczeń, dlatego chciałbym to zmienić. Czy mogę złamać hasło? Tylko w ostateczności chciałbym wcisnąć "RESET" w routerze, ponieważ kiedyś ktoś mi wszystko konfigurował i nie wiem czy teraz sam dam radę. Albo czy istnieje jakiś prosty poradnik jak to zrobić? Posiadam router + telefon + pc + laptop.

(Gregorsi) #2

Dostęp do niego nie wymaga hasła ale wymaga. Ciekawa historia.

Może zapytaj tego kto go konfigurował jakie założył hasło.

(roobal) #3

Może chodzi o to, że niektóre routery umożliwiają ograniczony dostęp/podgląd panelu routera w trybie użytkownika ale konfiguracja odbywać się może tylko trybie admina :slight_smile:

Hasło złamać zawsze można ale może to zająć minutę, godzinę, dzień albo i całe lata w zależności od długości i komplikacji hasła, do tego dochodzi czasowa blokada dostępu do routera, gdy stosowany jest tzw. atak siłowy i czas się wydłuża :slight_smile:

Bez owijania w bawełnę - na tym forum nie uzyskasz instrukcji jak złamać hasło, chociażby z takiego prostego powodu - nie mamy pewności czy to twój router i czy masz prawo mieć dostęp do panelu konfiguracyjnego, a udowodnić tego raczej nie jesteś w stanie.

Pozdrawiam!

(Gregorsi) #4

OK, masz rację

Bardziej mi chodziło o tę kwestję

Inną kwestią jest fakt

Jak sobie nie poradzisz to po co chcesz tam zaglądać?

Wejdź na stronę tp-linka, pobierz dokumentacje dla swojego modelu i będziesz wiedział czy sobie poradzisz czy nie.

Jeżeli będziesz miał jakieś wątpliwości co do ustawień, możesz popytać na forum zanim go zresetujesz.

(system) #5

Etam, złamanie hasła do własnego routera to nie grzech :wink:

Zaopatrz się w cienki drucik i wciskaj reseta, tak szybko i impulsywnie.

Jeśli się nie zresetuje to przytrzymaj, tak z 5s.

(roobal) #6

Ja proponuję trzymać tak długo, aż diody całkowicie zgasną i po chwili się zaświecą, czas oczekiwania przeważnie ok. 30 sekund.

Pozdrawiam!

(Bartey8) #7

Pamiętam tylko że to było jakieś słownikowe hasło.

Szkoda że nie mogę jakoś udowodnić że to mój router.

Najbardziej przydałby mi się jakiś programik który to złamie w internecie jest dużo poradników na ten temat, ale nie zdążę wszystkiego ogarnąć.

Jednym wyjściem chyba będzie "restet" którego się obawiam się bo nie wiem czy dam radę wszystko skonfigurować.