Czy mogę złamać hasło w swoim routerze?

Posiadam router tp-linka.

Dostęp do niego nie wymaga hasła, ale gdy chcę się zalogować na stronę routera (domyślnie login: admin hasło: admin) to nic nie mogę zrobić bo zapomniałem hasła. Router nie ma żadnych zabezpieczeń, dlatego chciałbym to zmienić. Czy mogę złamać hasło? Tylko w ostateczności chciałbym wcisnąć “RESET” w routerze, ponieważ kiedyś ktoś mi wszystko konfigurował i nie wiem czy teraz sam dam radę. Albo czy istnieje jakiś prosty poradnik jak to zrobić? Posiadam router + telefon + pc + laptop.

Dostęp do niego nie wymaga hasła ale wymaga. Ciekawa historia.

Może zapytaj tego kto go konfigurował jakie założył hasło.

Może chodzi o to, że niektóre routery umożliwiają ograniczony dostęp/podgląd panelu routera w trybie użytkownika ale konfiguracja odbywać się może tylko trybie admina :slight_smile:

Hasło złamać zawsze można ale może to zająć minutę, godzinę, dzień albo i całe lata w zależności od długości i komplikacji hasła, do tego dochodzi czasowa blokada dostępu do routera, gdy stosowany jest tzw. atak siłowy i czas się wydłuża :slight_smile:

Bez owijania w bawełnę - na tym forum nie uzyskasz instrukcji jak złamać hasło, chociażby z takiego prostego powodu - nie mamy pewności czy to twój router i czy masz prawo mieć dostęp do panelu konfiguracyjnego, a udowodnić tego raczej nie jesteś w stanie.

Pozdrawiam!

OK, masz rację

Bardziej mi chodziło o tę kwestję

Inną kwestią jest fakt

Jak sobie nie poradzisz to po co chcesz tam zaglądać?

Wejdź na stronę tp-linka, pobierz dokumentacje dla swojego modelu i będziesz wiedział czy sobie poradzisz czy nie.

Jeżeli będziesz miał jakieś wątpliwości co do ustawień, możesz popytać na forum zanim go zresetujesz.

Etam, złamanie hasła do własnego routera to nie grzech :wink:

Zaopatrz się w cienki drucik i wciskaj reseta, tak szybko i impulsywnie.

Jeśli się nie zresetuje to przytrzymaj, tak z 5s.

Ja proponuję trzymać tak długo, aż diody całkowicie zgasną i po chwili się zaświecą, czas oczekiwania przeważnie ok. 30 sekund.

Pozdrawiam!

Pamiętam tylko że to było jakieś słownikowe hasło.

Szkoda że nie mogę jakoś udowodnić że to mój router.

Najbardziej przydałby mi się jakiś programik który to złamie w internecie jest dużo poradników na ten temat, ale nie zdążę wszystkiego ogarnąć.

Jednym wyjściem chyba będzie “restet” którego się obawiam się bo nie wiem czy dam radę wszystko skonfigurować.