Czy mogę zwiekszyć RAM w Toshiba L300-129?

Dzień dobry. Posiadam laptopa Toshiba Satellite Satellite L300, wersja PSLB0E-02D017PL. Fabrycznie jest zainstalowane 2 GB RAM Samsung PC2-5300: 2 x 1024.

W sieci są rozbieżne informacje co do zwiększenia RAM w tym modelu więc chciałbym się poradzić na forum.

CPU-Z pokazuje w Mainboard, że mam chipset:

Northbridge Intel GL960 rev. C0, Southbridge Intel 82801HBM (ICH8-ME) rev. B1 -> co by chyba oznaczało, że 2GB RAM to max.

  • BIOS INSYDE

Version 1.50

Date 07.10.2008

Ale jednocześnie ten program podaje:

  • DMI Physical Memory Array

location Motherboard

usage System Memory

correction None

max capacity 4096 MBytes

max# of devices 4

Z kolei odczyt z zakładki Graphics to:

  • Display adapter 0

Display name \.\DISPLAY1

Name Mobile Intel® 965 Express Chipset Family

Memory size 448 MB

PCI device bus 0 (0x0), device 2 (0x2), function 0 (0x0)

Vendor ID 0x8086 (0x1179)

Model ID 0x2A02 (0xFF64)

Performance Level 0

No i nic z tego już nie rozumiem: to mogę zwiększyć RAM czy nie?

Z góry dziękuję za pomoc w sprawie.

ten model niestety tylko 2 GB RAM

http://www.toshiba.pl/discontinued-prod … -l300-129/ specyfikacja

Twój laptop obsługuje tylko do 2048 MB RAM

Rzeczywiście szkoda. A już miałem nadzieję, że jednak się da…trudno.

Dzięki kolegom za szybką odpowiedź. Temat do zamknięcia.

a to ciekawe, bo ja właśnie piszę z dokładnie takiego modelu laptopa tyle, że w środku mam 3GB ramu:)
mam dwa stare laptopy i okazało się, że w tym drugim mam 2gb ramu w jednej kości. Włożyłem na próbę do tego i zadziałało. Postanowiłem dołożyć jeszcze jedną wcześniej wyciągniętą z tego laptopa kość o pojemności 1 gb. Teraz razem mam razem 3 gb i wszystko działa.

P.S. Wiem, że mamy rok 2021, no ale lepiej późno niż wcale;)

UWAGA. Należy zwrócić uwagę na to, do którego slotu wkładamy kość 2 gb. U mnie działa gdy w białym slocie mam kość 2gb, a w brązowym kość 1gb. Gdy przełożę na odwrót to przy wejściu do windowsa, następuje reset. Używam win xp i wydaje mi się, że jest to problem systemu. Oryginalnie na tym lapku miałem Vistę, naklejka z serialem jeszcze pod kompem została, także chyba pokuszę się o zainstalowanie Visty i sprawdzenie jak to działa.

1 polubienie