Czy mogępodkręcić jakoś kompa

Chciałbym podkręcić swojego kompa procesor Athlon 1700Xp ok. 1400MHz

Karta graficzna GeForce 2 MX 400

256 MB RAMU

Jeśli wiecie czy można coś z tym zrobić i na ile to piszcie Z góry dziękuję

Nie ma co kręcić bo efekt niepewny, tylko trzeba dołożyć 256 MB pamięci i wymienić karte grafiki na lepszą,bo to wąskie gardło twojego kompa i będziesz zadowolony.

Kręcenie kompa to operacja ryzykowna i nie każdy procesor i płyta główna i inne komponenty na to pozwolą.

Tak więc koszty mogą być wyższe niż proponowana modernizacja a efekt niepewny,a po modernizacji komp będzie zauważalnie szybszy.

No i oczywiście kręcenie mogą robić użytkownicy którzy mają pojęcie co robią i jakie będą ewentualne skutki.

Zgadzam się w 100%, temat ten był wczoraj poruszony:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=15784

:smiley: :smiley:

A jaka płyta główna ? :smiley:

Czemu nie kręcić. Jeśli komuś komp już jest za słaby to może próbowac, trzbea oczywiście uważac.

Każdy napewno chciał by sobie kupić nowego i lepszego np. wymieniać co 2 -3 miesiące procesor i wtedy nie musiał by stosować overclockingu, ale nie każdego jest stać wywalać np. co 3 miesiące po 800 zł. żeby miec procek o 300 - 400 MHz szybszy, więc po to jest jak by nie patrzeć podkręcanie.

Jeśli ktoś ma dobre chłodzenie, to samo się prosi, żeby trochę podkręcić…

Ja jestem jak najbardziej za podkęcaniem.

Jeśli masz dobra płytę główną to spokojnie możesz próbować.

Chyba, że masz Asrock to wtedy możesz albo bardzo ostrożnie podkęcać, albo sobie darować …

athlony 1700 xp krecily sie najlepiej nawet do 3400 mhz ale to ekstremalny overclocking !!

nie pomylilem sie kolego !!

Thoroughbred B z serii JIUHB i JIUCB mialy takie mozliwoisci, ale oczywiscie ciezko dostac juz te procki . Poczytaj a pozniej sie odzywaj !!

zreszta zobacz sobie over… kamci 18!!

Piotrwx chcesz sie przekonac >>moze screena ci zarzucic

:wink: :wink: cio

http://www.vr-zone.com/guides/AMD/TBred/

ja chce zobaczyć. Jakie masz chłodzenie ?

chlodzenie to mam takie

2 wentyle zlaczone ze soba 92mm JAMICON

radiator THERMALRIGHT - miedz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39178839

jesli chodzi o procka

Za bardzo w te screeny nie wierzę … :smiley:

A jaka moze temperatura …

mhh co co jaka moze temperatura

pomysl 92mm wentyl, wysokosc ma 30mm to prawie 65-70CFM

polacz sobie dwa i ci wychodzi niech bedzie te 5% straty masz grubo ponad 110 CFM >>>

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

takie cos rozpraszyc moze nawet z 130W procaaa cieplo spokojnie, wiesz ,a u mnie procek pobiera teraz 110W wedlug sandry :wink: :wink:

zobacz temp. 50-56 stopni normalna praca

stres do 65 maX dochodzi wyzszego nigdy niemialam

w obudowie takze duzo wentyli mam z tylu dwie 80mm z boku obudowy 80mm polaczone ze soba na przeciwko procka

a takze jeden 120mm mniej wiecej na srodku

zasilacz takze ma 120mm

Temp-CPU 56/nForce2 U400 30

masz przeciez napisane w podpisie kamci !!

I uwierz bo wiemy co mowimy !!

Przy kilku wentylach to oczywiście, że tak.

Ale mówmy o normalnych tzn. np. 3 - 4 wentyle a nie po kilka.

A to jest różnica …

nie odwracaja kota ogonem !!

nie szukaj wymowki !!

Piotrwx athlony 1700+ spokojnie dolatuja do bariery 3ghz, pozatym dedukcja, kto jest dluzejna forum i przez to jest mądrzejszy jest nie na miejscu, bo wynika z tego ze ja jestem glubszy od ciebie, a liczba postow mam przygniatajaco wieksza :confused: ? :confused: i wytykam Ci to ? hee?

btw: widze ze 3dmarki tez upisałeś sobie jak ja ?

Tak wiem, że może i mogą, ale jeśli ktoś che o tym pisać to niech pisze na własnym przykładzie, a nie o tym co przeczytał w gazecie.

Tzn. że jeśli w gazecie napisza to pawda. Ja w takie coś nie wierze , bo w gazetach oni w wiekszośći testują na takim sprzecie że nic dziwnego, a w domu mało kto może osoiągnąc takie jak oni mają w gazetach.

Tak tez zrobiłem sobie 3dmarki ( na razie nie najlepsze, ale niedługo bedzie poprawka … ).

P4 1800@4000mhz koleś na http://www.tweak.pl uzyskał (nick “Jeleń” chyba), chłodzenie FC, wiec dla tego athlonka 1700+ to pestka dolecieć na 3ghz :slight_smile: kwesta chlodzenia i procka wykrojonego z dobrej parti wafla :slight_smile:

moje 3dm to tez chwilowe :stuck_out_tongue: