Czy mógł mi sięktoś włamać jak miałam chwilę usunięte zaporę i antywirus/ jak zainstalować antywirus i zaporę na win 7

Niedawno miałam kupowany nowy komputer no i fachowiec który zakładał system zainstalował Nortona antywirusa i zaporę które były dołączone do komputera, ale ja chciałam zainstalować inne no i odinstalowałam tamto i wtedy przez jakieś 15 minut szukałam zapory a w tym czasie komputer dziwnie buczał, pomyślałam że może jacyś hakerzy mi się włamują ??? Bo byłam bez żadnej zapory wtedy. Nie chodziłam po żadnych stronach tylko szukałam zapory na google ale miałam wyłączone antywirus i zaporę bo usunęłam nortona…

 

Drugi problem ostatnio przeczytałam w cd action że dobre są zapory Comodo Internet Security 5.3.176757.1236 free albo Outpost Security Free 7.0.4.3418.520.1245.401 ale żeby zainstalować jako samą zaporę a jako antywirus np. avast i tak chciałam zrobić ale nigdzie nie mogłam znaleźć akurat tych wersji (z tymi numerkami) zapór i na jednej stronie znalazłam, zainstalowałam a tu chyba było z antywirem i pisze PREMIUM a tam pisało chyba free (teraz nie mogę znaleźć tej strony z której instalowałam bo nie wiem czemu nie ma historii w mozillii w ogóle? ale to nie strona komodo tylko jakaś tam z takimi programami po angielsku) wystraszyłam się że to płatne i odinstalowałam podając powód że chciałąm free a nie premium. To było płatne?? Teraz zainstalowałam avast a zaporę na razie mam windowsową. Chcę pobrać i uruchomić zaporę jedną z dwóch co podałam ale bez antywirusa żeby był avast co go mam ale nie wiem skąd akurat tą wersję ziąc i darmową i jak zainstalować żeby sama zapora była…

 

Po za tym martwię się że włamał mi się ktoś na kompa jak przez 15 minut byłam bez zapory :frowning:

 

I jak zainstaluję to chcę wyłaczyć zaporę windowsa i sprawdzić gdzie że będzie pisało że np comodo jest aktywny a windowsowa wyłączona ale nie wiem  jak

 

edit- znalazłam stronę z której pobrałam niby darmowego comodo moż e ktoś sprawdzić czy to strona bezpieczna i darmowy był naprawdę?  http://www.freedownloadex.com/comodo-internet-security-5-3-176757-1236-p1057.html

 

Jeszcze jedno pytanie czy jak jestem średnia w języku angielskim a zapora będzie po angielsku to da się zrozumieć? Bo jak jest zapora windows to nic z nią nie muszę robić czytać jakiś powiadomień w ogóle i działa tam samo byłoby np z comodo? I czy te comodo i outpost są po angielsku czy po polsku? Jak są takie po polsku to bym wolała

 

W ogóle chciałam zaktualizować internet explorer bo avast pokazał że trzeba i jak kliknęłam to zaczęło instalować jakiś 163 aktualizacji i już ponad pół godziny instaluje, boję się że to wirus albo haker i temu tak wolno a może jestem przewrażliwiona… Może dlatego że dużo aktualizacji

http://personalfirewall.comodo.com/

dzięki i mam kliknąć na to po prawej stronie comodo free firewall i to jest akurat tebn model firewalla comodo z tymi numerkami co ja podałam? A tam pisze coś windows 8 compatible. Ale to będzie sama zapora bez programu antywirusowego? A kiedy usunąć windowsową teraz czy jak tamtą zainstaluję dopiero i jak to zrobić, tzn. wyłączyć windowsową? Jestem ciemna pierwszy raz mam styczność z windows 7 i nic nie wiem…

Ten po prawej stronie.Jak zainstalujesz to Comodo sam wyłączy zaporę Windowsa.

Ale nie zainstaluje mi antywirusa? Bo chcę samą zaporę

 

Mógłby ktoś odpowiedzieć na resztę pytań?

Nie bo to jest sama zapora.