Czy mój K93SV Asus pójdzie pod win 10

Witam
Czy mój leciwy ale dalej żwawy Asus K93SV da się uaktualnić do win 10 ?
Teraz mam win 7 …
No i jak to bezpiecznie przeprowadzić …

Proszę o pomoc …

Ludzie na gorszych sprzętach stawiali. Jedyny “problem” może leżeć w dysku - W10 nie lubi się z HDD.

Czym najlepiej uaktualnić …
Reinstalacja nie wchodzi w grę …

To zostaw siódemkę. Bez świeżej instalacji twój żwawy laptop zamieni się w muła.

1 polubienie

Potrzebuję Win 10 w zasadzie tylko z powodu nowego Photoshopa …
Może trzeba Win 10 zainstalować pod VM i będzie kompromis …

Możesz próbować ale bardzo wątpię by na tej maszynie VM i działający na nim W10 pracował w zadowalający sposób.
Nie namawiam do grzechu ale ja na twoim miejscu jeżeli nie chcesz robić czystej instalacji po prostu zaktualizowałbym W7 do 10.

Aktualizacja owszem tylko co wybrać z programów do aktualizacji …

  • Pobierz Media Creation Tool i uruchom ten program
  • Zaakceptuj warunki umowy i wykonaj operację zaktualizowania maszyny, z której aktualnie korzystasz. Nie wybieraj opcji czystej instalacji.
  • Po zatwierdzeniu wyboru, Media Creation Tool pobierze wszystkie wymagane pliki z serwerów Microsoftu
  • Komputer zostanie zaktualizowany do Windows 10 – stan licencji można sprawdzić w Ustawieniach. Wszystko powinno być w porządku.
1 polubienie

Ile potrzebuję miejsca na dysku na tą operację …

Jeszcze jedna kwestia związana z aktualizacją do win 10 …
Kiedy jeszcze był czas że aktualizacja była za darmo mój komp nie przeszedł testu zgodności więc nie skorzystałem z tej możliwości …
Czy więc teraz płatny win 10 będzie śmigać ?

Standardowo to wygląda tak. Jeżeli instalator W10 napotka jakieś błędy i “uzna” w pewnym momencie, że komputer nie spełnia wymagań albo w jakiś sposób nie jest kompatybilny to powinien wycofać aktualizację.
Przynajmniej te 30GB bym zostawił wolnego miejsca. A ponieważ to aktualizacja a nie czysta instalacja to nawet 50GB. Ponieważ przy aktualizacji stare wersje plików i stara wersja systemu musi zostać zachowana by była możliwość powrotu do 7 gdyby wystąpiły jakieś problemy.

Uruchomiłem MediaCreationTool20H2 i nic …
Początkowa ikona win i tyle nic się nie dzieje nie działa …
W trybie admin też nic …

Jeszcze możesz sprawdzić asystenta aktualizacji do Windows 10:

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=799445 - może włączy się i test zakończy się pozytywnie.


Ostatecznie może instalator z “setup.exe” nie będzie kapryśny:

Windows 10 Polski

64-bit Pobierz

Łącze będzie aktywne przez 24 godziny od momentu utworzenia.

Łącze są ważne do: 12/16/2020 11:00:14 AM UTC

see:

obraz

Lepszy do Media Creation Tool ?

Pewnie to jest to samo, z drobnymi szczegółami:

  • instalator w ISO mogli okroić z sprawdzania podzespołów i sam obraz to jakieś 3 - 5 GiB do pobrania na raz i po 6-12 miesiącach raczej trzeba znowu pobrać świeższy obraz. Jako bootowalny pendrive musisz wtedy zadbać sam np. Rufusem / Ventoy / Diskpartem w CMD.

  • MTC niby małe ale możesz:

    • pobierać ISO
    • robić bootowalne pendrive
    • wypalać “DVD 8 GB”
    • ma wbudowany tryb uaktualniania chyba z testem podzespołów.
  • Asystent nie pomoże przy robieniu bootwalnego ISO by używać go przez okres 6-12 miesięcy (aż do premiery nowszej wersji Windows 10), jest równie mały jak MTC = czyli tylko pozwala na aktualizację/uaktualnienie i powinien dalej mieć opcję sprawdzania podzespołów.


Co do kolejnego negatywnego testu to może nowe bugi z 2004 i 20H2 będą winne a np. 1909 by testu nie oblała na tym laptopie.


Co do znikania programu zaraz po uruchomieniu lub braku okna to może masz nieaktualne pakiety Visual C++ (bo raczej nie .NET Framework)?

Zanim cokolwiek zaczniesz z dotychczas nie działającym MCT przeskanuj system z wiersza poleceń (administrator) poleceniem sfc /scannow.
Sprawdż czy masz na win 7 aktualne to co napisał krystian3w.
Pobierz ponownie MTC.
Uruchom go jako administrator.
Przed uruchomieniem wyłącz antywirus.
Jesli to nic nie da a masz taką możliwość to utwórz przy pomocy MCT nośnik instalacyjny na innym komputerze.

Czy po aktualizacji od razu muszę wpisać kod win 10 czy jest jakiś czas na reakcję …

Powinno wykryć, że uaktualniasz 7 i przypisać licencję cyfrową po wykryciu połączenia z internetem.

Jak nie to 30 dni masz na wpisanie, potem blokują zakładkę personalizacja i nad każdą aplikacją będzie napis o nieaktywowanym systemie.

1 polubienie