Czy mój komp nadaję się pod gforce gtx 970?

Witam, oto pobieżna specyfikacja mojego kompa.Zestaw zakupiony w Komputroniku z serii Sensilo.

Płyta msi b75ai e33

8 gb ram

gtx 660

Procesor i5

zasilacz 650 w

Przymierzam się do wymiany karty graficznej i mam na oku niereferencyjnego gigabyta gtx 970 g1 i mam pytanie czy mój sprzęt da radę i czy mogę i czy wogóle da radę podpiąć takiego gtx?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Wróżąc z fusów - nada się.

 

Niemniej jednak wypadałoby podać dokładną specyfikację, a przynajmniej model zasilacza. Co do płyty głównej, na pewno miałeś na myśli B75MA-E33.

Model zasilacza to Corsair.Płyta główna to podaje jak jest to b75IA-E33 producent MSI.

W takim razie moje niedopatrzenie.

 

Corsair to tylko nazwa, brakuje dokładnego modelu. Tak czy siak nie jest to żaden bombowiec, więc na spokojnie się nada.

 

Uważaj na wadliwe sztuki. Po zakupie koniecznie sprawdź pod obciążeniem, czy nie dostałeś piszczącego czajnika :wink:

Właśnie czytałem o piszczących cewkach przy dużym obciążeniu.Niektórzy piszą że to wada i wymieniają inni znowu że z czasem się uspokoiło i problemu nie ma.Jak jest do końca-nie wiem.Wracając do tematu.Czy potrzeba wprowadzać jakieś modyfikację odnośnie dodatkowego chłodzenia(mam zamontowana dwa wiatraki każdy 120mm) lub zmiany napięć itp itd.Sprawdziłem tylko miejsce w obudowie(karta jest duża) i u mnie spokojnie się zmieści więc to jedyne co wiem w 100%.Wiem że moje pytania są banalne i wogóle ale zanim wydam 1600zl muszę się upewnić że karta pójdzie jak trzeba.

sprawdź sobie dokładnie czy się zmieści w obudowie bo karta jest pokaźna ma prawie 32 cm długości , jak coś to wybieraj asusa lub msi  mają 27 cm

 

nie :slight_smile:

 

nie podlega to gwarancji te piszczące cewki 

Dzięki bardzo za odpowiedź.A jeśli przyjmiemy że z długością karty nie ma problemów i od każdego producenta się spokojnie zmieści, jaką byś polecił i czym się kierować przy wyborze?(długość sobie odpuśćmy)Ja myślę o Gigabyte(moj 660 jest tego producenta) i sprawuje się dobrze.

bez różnicy :slight_smile:

http://www.morele.net/porownaj/ids=649152,665541,649210

 

według mnie najlepsze wykonanie ma giguś za to najcichsza z nich przynajmniej powinna być msi (bo różnie się trafia) 

 

filmik

https://www.youtube.com/watch?v=52huah6fL0Q

Jeszcze raz dzięki.Temat zamknięty.

Niczego nie musisz przestawiać/zmieniać. Co do piszczenia cewek to dość kontrowersyjny temat. Znajomy miał identyczny problem z tym, że zakupił model EVGA. Nie było problemów z wymianą.

A czy moja konfiguracja komputera, to znaczy chodzi o procesor i5 3470 3,2 ghz  nie ograniczy w jakikolwiek sposób gtx 970?

nie ograniczy :slight_smile:

to jest Twoja płyta ?

http://pl.msi.com/product/mb/B75IAE33.html#hero-overview

 

 

 

 

zgadza się :slight_smile: EVGA ma zupełnie inne podejście do tego