Czy mój komputer pociągnie grafike 512MB?

Witam.

Mam komputer z takim sprzętem:

procesor 1Gh

RAM 512MB

Karta graficzna 32 MB

monitor 20’

chce założyć karte graficzną 512MB i mam pytanko, czy ta karta nie uszkodzi mi komputera albo cos podobnego?

Ilość pamięci na karcie graficznej nie ma tu nic do rzeczy.

To czy karta zostanie obsłużona zależy tylko od gniazda jakie masz na płycie głównej i zasilacza.

Podejrzewam, że masz jeszcze gniazdo AGP.

nie uszkodzi ale będzie ograniczana przez procka.

Jaki masz zasilacz ? I może coś wiecej o procku ?

Wiadome jest z góry, że nie obsłuży i znacznie lepiej opłaca się złożyć cały zestaw.

Pociągnąć to może Ci co najwyżej traktor. Nie opłaca się takiej karty pakować do tego kompa. To już muzeum. Jeśli posiadasz odpowiednie wejście, to zadziała, ale jaki jest sens wkładania skrzyni biegów od Ferrari do Fiata 126p?

Szczerze powiem, że nie znam sie za bardzo na budowie komputera, zajmuje sie tylko tworzeniem stron i gier internetowych.

podłączałem karte i ładnie pasuje do gniazda płyty głównej.

tylko mam jeden problem, gdy podłącze grafike i włącze komputer to na ekranie pokazuje mi sie pewien komunikat po angielsku,

czy powinienem pierw z moją obecną grafika odinstalować sterowniki aktualnej i dopiero wtedy podłączyc tą nową i uruchomić z płyta ze sterownikami?

prosiłbym o krótkie wytłumaczenie tego,

z góry dzięki

Jak pasuje, a zasilacz jest wystarczająco mocny, to można ją używać.

Musisz tylko sterowniki odpowiednie zainstalować.

zasilacz mam chyba 335W.

a mam jeszcze pytanko, niekiedy cały ekran mam biały i musze wyłączyć monitor i włączyć odnowa żeby było ok,

czy to może byc dlatego że mam grafike tylko 32 MB przy monitorze 20’???

Tylko nie napisałeś jaką masz grafikę.

ale co chcesz więcej? napisałem już że mam 32 MB nvidia geforce

bartoszka915 , ale każdy podzespół ma swój model. W tym przypadku może to być wiele kart graficznych np. nVidia GeForce 2 32MB, nVidia GeForce 3 32MB lub nVidia GeForce MX400. Opcji jest wiele. Tak samo z zasilaczem. Procesor 1GHz też niewiele mówi.

Jego cacko z wszystkimi komponentami nie dociągnie do 150W więc w tym wypadku zasilacz? Nawet jeśli włoży karte graficzną do tego kalkulatora to nie podniesie zużycia do tych 300W tylko o maxiumim 70…

Otóż to.

Może być karta FX5200 z 512MB pamięci, a może być Radeon HD 4870 również z 512MB pamięci, przy czym ta druga będzie ponad 70 razy wydajniejszy od pierwszej.

Będą miały również całkowicie inny pobór prądu.

Valo, racja. Zostaje jeszcze kwestia jakości tego zasilacza. :wink:

ta karte graficzną 512 MB mam Radeon HD 3650.

więc czy opłaca sie wkładać ta karte do tego kompa?? bo obecna mam bardzo słabą, tylko 32MB

Dodane 06.01.2011 (Cz) 14:10

postanowiłem że włoże tą grafike, ale mam niestety problem.

usunąłem sterowniki od obecnej grafiki, wyjąłem ją i włożyłem nową.

ale gdy włączam komputer z nową grafiką to pokazuje mi sie taki komunikat:

wszystko dobrze podłączyłem, co może być nie tak??

Proszę o pomoc

Czy ta karta nie ma przypadkiem “kostki” z 6 stykami? Jeśli ma, to musisz ją dodatkowo podłączyć do zasilacza.

dzięki kijek , już znalazłem

Dodane 06.01.2011 (Cz) 16:18

dzięki kijek , już znalazłem i jest ok