Czy mój laptop którego uzywam jest wydajny

windows10

(nickovy) #1

witam mam tego laptopa juz 2 lata i chce uzyskac informacje o jego wydajnosci w 2017r tutaj macie screeny

(Slodki_malin) #2

Do podstawowych zadań tak,prostych gier również jeszcze zależy czy masz kartę graf.dedykowaną.

(DrakePL) #3

Szczerze na twoim miejscu bym dołożył ram dodatkowe 4GB. W tych czasach minimum 8GB jest wymagane do normalnego użytkowania. Teraz programy pożerają sporo pamięci. A z resztą jest wszystko w porządku.
Pozdrawiam.

(Longhorn2009) #4

Procesor nie odstaje znacząco od nowych niskonapięciowych modeli. Jeśli masz dysk 7200rpm raczej nie powinieneś mieć powodów do narzekań na wydajność codziennym użytku. Przy uruchamianiu wielu programów jednocześnie może dawać się we znaki niezbyt duża ilość pamięci RAM.

(Paweł A.) #5

Ram tylko dołóż, będziesz zadowolony.

(Wojtek z CentrumXP) #6

Widzę tutaj dwie opcje upgrade’u - koszt całościowy powinien się zamknąć w okolicach 500 zł.

1. Dysk SSD pod system - Dysk 128 GB powinien wystarczyć na obsługę systemu a widocznie przyspieszy jego działanie. HDD 7200 to szybki dysk ale mimo wszystko warto zainwestować w SSD.
  2. Jeśli nie korzystasz często z napędu DVD w laptopie, to polecam zakupić kieszeń na dysk 2,5 cala i wsadzić tam obecny dysk HDD. Tym samym nie tracimy miejsca na dane.
  3. Jak już wspomniano - dołożenie kości RAM.

Z innych zalecanych czynności to oczywiście rozebranie laptopa i przeczyszczenie go dokładnie z kurzu + ewentualnie wymiana pasty na chłodzeniu procesora. Temperatura pracy komputera ma również wpływ na jego szybkość. Brak kurzu = niższa temperatura = lepsza wydajność.

Takie doinwestowanie laptopa powinno przedłużyć jego życie o co najmniej 2-3 lata. Zakładając docelowo podstawową pracę z komputerem (internet, dokumenty, multimedia, proste lub starsze tytuły gier).

(nickovy) #7

nie ma opcji jedynie rozbudowa ram 1.dysk 128gb ssd nie dla mnie poniewaz trzymam windows 10 około 20 gb z aktualizacjami chrome i inne podstawowe programy np powershell gimp steam itp około 30 gb wirtualne maszyny 100 gb nie ma mowy 2.korzystam z napedu dvd do prostych gier i wgrywania iso 3.ram to dobra opcja zastanawiam sie nad rozbudowa do 8 gb sory za pismo ale mam narazie jezyk angielski