Czy mój laptop nadaje się do renderowania filmów?

Dzień dobry :wink:

Z racji tego, że nie mogłem na różnych forach znaleźć tym podobnego tematu postanowiłem napisać do Państwa.

Chciałem się zapytać czy mój laptop jest wystarczająco dobry do montowania i nagrywania filmów o rozdzielczości 1280x720p 30fps. Chodzi o amatorskie filmy około 10-15 minutowe. Filmy kręcone są kamerą w jakości HD (opcja: bardzo dobrej jakość)

Parametry mojego laptopa przedstawiają się następująco:

  • Samsung Series 3 350E7C-S04
  • Windows 8 (64 bit)
  • Procesor Intel Core i5 3210M 2,50 Ghz (Dwurdzeniowy, czterowątkowy 3MB)
  • LCD 17,3" (akurat to nieistotne bo używam go jako stacjonarnego z podłączonym monitorem LG 21,5", gdzie monitor w laptopie jest cały czas wyłączony)
  • Grafika: Intel HD Graphics 4000 oraz AMD HD 7670M gDDR3 2GB_Hybrid
  • RAM: 4GB (DDR3 1600Mhz/4G*1)
  • HDD 1TB Segate (5,4KR SATA)
  • Bateria niestety padła z końcem grudnia 2015 roku

Laptop został zakupiony w maju 2013 roku.

Do renderingu używam programu VSDC Free Video Editor. Już sprawdziłem zużycie procesora podczas renderowania tym programem ponad 3 minutowego filmu i wyniosła ona około 70-75%. Jeśli chodzi o temperaturę procesora to przy tym działaniu jest to 65-68 stopni.

Czy jest to dozwolona moc działania żeby np.nie uszkodzić laptopa i móc bez obaw renderować w nim swoje 10-15 minutowe filmy?

Czy rzeczywiście wyżej wymienione parametry w zupełności wystarczą do bezpiecznego renderowania takich filmów?

Jeśli nie to proszę o optymalne parametry laptopa lub ewentualne ustawienia, rozdzielczości, fps w programie VSDC.

Proszę o pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Ale nie myślisz chyba że laptop ci wybuchnie w twarz :slight_smile:

Co najwyżej dłużej poczekasz na wynik i to wszystko. Sprawdź i zobaczy czy ci odpowiada.

Chodzi mi przede wszystkim o bezpieczeństwo związane z przegrzaniem i pogorszeniem jakości działania laptopa pod wpływem takiego zużycia procesora przez okres około 10-15 (średnio renderuje 1 sekundę przez 1 sekundę).

Słyszałem zewsząd że laptop nie nadaje się się do renderowania filmów przez wzgląd na jego mniejszą względem komputera stacjonarnego wydajność. Stąd moje pytanie czy temu laptopowi nie stanie się nic złego.

15 minut renderingu na pewno mu nie zaszkodzi. Znajomy uszkodził sobie grafikę ale akurat on zlecał laptopowi projekty na całą noc nawet. 

Temperatura podczas obciążenia bardzo przyzwoita.

Regularnie czyść układ chłodzenia i będzie ok

Bez problemu, ja mojemu i5 2520m zlecałem wielogodzinną kompilacje. Obaczaj QuickSync od intela - może pomóc. :wink:

A co to jest ten Quick Sync? :slight_smile:

http://goo.gl/4bmaoS

Oczywiście że już wcześniej szukałem w googlach co to jest :P.

Chodzi mi o to czy to jest jakiś program czy to po prostu jest wbudowane w procesory I3 I5 i I7?

Widzę że sporo osób uważa że mój laptop bez problemu poradzi sobie z renderowaniem filmów w tym programie, no i nie widzicie również żadnych efektów ubocznych z tym związanych :slight_smile: