Czy mój procesor da rade w windows 7 64bit?

sprawdziłem ten procesor i chyba go zamówie tylko czy będzie pasował do tej płyty głownej

a dysk ssd to mam gdzieś schowany 120 gb więc tylko procesor kupic

Dysk SSD 120/240GB i jednak zalecam W10. Pamięci nie dodasz bo płyta więcej nie obsłuży. Mam na serwisie Taki wynalazek Asus P5G41-M LX z E8400 i 4GB DDR2 + W10. Do pracy czyli www, dokumenty i inne pierdoły dla mnie działa normalnie i w miarę komfortowo. Procka 4 rdzeniowego za 30 PLN np Q8200 też można dodać, reklamowany Q6600 będzie się grzał i wymagał wydajnego chłodzenia nie mówiąc o tym, że Q6600 pobiera sam tyle energii co nowy zestaw biurowy :slight_smile:

1 polubienie

yhm czyli najlepszym rozwiązaniem jest Q8200

Ja nie noszę.
Majtki i spodnie nie zatrzymują bąka a maseczka ma zatrzymać wirusa?

Najtańszy, zobacz jaki ma pobór mocy dany model. Niektóre miały 65w, 95 i chyba jeszcze 120 były.

1 polubienie

zamówiłem już z poborem mocy 95

Jeśli masz fabryczne chłodzenie do E8500 to zaraz będzie temat “mój procesor ma 100 stopni”. Nie wszystkie się tak grzały, ale i takie bywały.

Jak jeszcze nie poszła przesyłka, to jest szansa domówić u człowieka chłodzenie do quada, to pewnie grosze. Może też ma “jakaś pastę”, tzn. jakąkolwiek z wyjątkiem “białej pasty elektronicznej”. :slight_smile:

pastę termo przewodzącą mam więc jak przyjdzie to będzie wszystko ładnie nasmarowane

zobaczymy co będzie z tego, płytę główną też muszę wymienić bo ma max 4 gb ram ddr2

To wszystko nie ma sensu jeśli płytę wymieniasz.

To już raczej zostaw gotówkę do przesiadki na AM5 czy Intela lga 1345, kolejną generację procków czy na używanego rx 550. Quad z ssd i nawet 4 gb ram spokojnie da Ci przyzwoity komfort, taki, że grafika będzie najsłabsza. :wink:

Na luzie ogarnie, jak jeszcze podkręcisz to będzie całkiem fajnie działał. Choć lepszy byłby Core 2 Quad, ta sama podstawka a procesor i tak taniutki.