Czy mój procesor i płyta główna nadają się jeszcze do czegoś?

Mój komputer kupiłem 6 lat temu, cały czas działa, bez problemów. Zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej i dorzuceniem ramu, tylko nie wiem czy ma sens rozbudowa kompa w oparciu o tak stare podzespoły, czy może lepiej kupic wszystko nowe. Nie zależy mi na jakimś super wypasionym sprzęcie, ale jednak chciałbym by taki Wiedźmin odpalił - może być na low :stuck_out_tongue_winking_eye:

 

W przypadku 3 części, to wymagania będą raczej większe. :slight_smile: W zależności od budżetu bardziej pasowałby HD 7770 lub R7 260x.

Komputer Masz jeszcze dobry. Jak widać masz chyba 2GB RAM to kup jeszcze 2, jak masz zasilacz 350W to zmien na markowy minimum 400W.

 

Kartę graficzna zmień na cos pokroju GTX 650 Ti lub GTX 750 (starczy na dłużej) w ostateznosci mozesz Radeona 7770. 

Oczywiście miałem na myśli wiedźmina 3, pierwsza i druga część chodziły bez problem :slight_smile: Kwestia ceny jest drugoplanowa, po prostu nie chciałbym wyrzucać do kosza komputera, za który dałem kiedyś sporo kasy, i który działa bez większych problemów. Z drugiej strony nie wiedziałem, czy z RAM DDR2, tym procesorem i płytą główną jest sens kupować dobrą czy bardzo dobrą kartę grafiki, bo może taki zestaw będzie zupełnie nieefektywny. Ale z tego co piszecie rozumiem, że upgradowanie tego kompa ma jeszcze sens?

 

 

Czyli karta grafiki GTX750 i więcej ramu? ALe dokupić RAM DDR2 czy może wyrzucić stary RAM - tak, mam 2 GB - i kupić 4 GB DDR3? A może 8 G od razu? Zasilacz z tego co pamiętam jest markowy i “mocny”, a jaki konkretnie sprawdzę jak będę miał dostęp do kompa.

 

PS. Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

RAM DDR2 czy może wyrzucić stary RAM - tak, mam 2 GB - i kupić 4 GB DDR3? A może 8 (stary ram tzn jaki ddr1 nie wsadzisz w płyte gdzie ma ddr2 to samo tyczy sie ddr3 co do ilości ramu musisz sie dowiedzieć ile płyta obsługuje pamięci

 

Stary RAM, czyli obecny, tzn. DDR 2. Aktualnie mam 2 G DDR 2. Płyta na pewno obsługuje DDR3, z tego co google mi podpowiada do 8 G:

Chipset supports DDR2-667 / DDR2-800 / DDR3-800 / DDR3-1066, up to 8GB.

This depends on what memory type the motherboard manufacturers has implemented, will need its model number.

 

Zajrzałem do wnętrza i są 4 sloty czerwone - podpięte są do nich 2 kości po 1 G - i 2 zielone.

założyć lepsze chłodzenie na procka i kręcić go ile się da. wsadzić przynajmniej 2x2gb ramu i kartę graficzną jak wyżej - minimum hd7770