Czy mój procesor obsługuje 64-bit? Intel Core 2 Duo

Witam serdecznie,

od ponad roku jestem posiadaczem laptopa Asus z procesorem Intel Core 2 Duo P7350 2GHz. Laptop jest wyposażony w 4gb pamięci Ram, jednakże jako że dołączony gratis system windows Vista jest 32 bitowy aplikacje wykorzystują tylko 3gb.

Priorytetem w mojej pracy na komputerze jest wydajność aplikacji Photoshop, która jak wiadomo jest w wersji 64 bitowej.

I tu moje pytanie. Dzisiaj zauważyłem na stronie intela, że ten procesor obsługuje Intel® EM64T. Jeżeli dobrze rozumiem to nie ma problemów, żebym zainstalował (np kupił) windows Seven 64 bit, wykorzystywał całe 4gb ram i korzystał z 64 bitowego photoshopa?

Jak będzie z wydajnością samego systemu i dostępnością sterowników?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Tak jest 64 bitowy :smiley: Jeśli teraz masz Viste to ze sterami do Win7 nie powinieneś mieć problemu!

Dzięki za odpowiedź. A czy ta zmiana przyniesie korzyści? Słyszałem, że systemy 64 bitowe wcale nie okazały się szybsze. Jednakże skoro są specjalne wersje photoshopa na 64 bit to powinno działać szybciej, co nie?

Na pewno będziesz wtedy wykorzystywał w pełni potencjał swojego sprzętu,więc różnica powinna być!

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=36750

Google!

Wszystkie C2D obsługują instrukcje x64 jednakże niektórzy producenci Laptopów blokują instrukcje x64.