Czy mój radeon się spalił?


(Dupadupa0) #1

Witam od jakiegoś miesiąca mam komputer o podzespołach

Płyta: Gigabyte GA-M61PME-S2P

Procek: AMD athlon 64 x2 dual core procesor 5200+ 2x(2.7GHz)

Grafika: Sapphire Radeon 4850 DDR3 - 512 mb (Komputer działa na zintegrowanej Nvidia 6150)

Pamięci: 2 gb GoodRam DDR2

Dysk: HDD Samsung 160 GB

Zasilacz: (Zepsuty Mustang 450w) (Nowy Modecom MC 620w Którego właśnie używam.)

problem jest taki. Kupiłem komputer z zasilaczem mustangiem 450w. Radeon 4850 Działał na tym mustangu.

Jednak po jakimś czasie zaczął się komputer wyłączać. gdy się wyłączył nie dało się go włączyć wiec odłączyłem od zasilania i podłączyłem ponownie na 30min-1h

i akcja znowu się powtarza i po 10 próbach. nie dało się już go włączyć.

Wiec postanowiłem kupić zasilacz Modecom mc 620w i wszystko ładnie, pięknie. tylko grafiki mi nie czyta... (radeon 4850 512mb)

Wszystko po podłączałem po dociskałem Wiatrak w karcie się kreci tylko nie działa (cala karta) podczas włączania się komputera jest takie PIP. gdy podłączam kabel do tej karty i do monitora to w ogóle monitor nie reaguje tylko dioda miga, a gdy podłączam pod Zintegrowana (Nvidia 6150) to system na monitorze ląduje się normalnie. W menadżerze zadań wyświetla tylko nvidie. sterowniki do radeona instalowałem (oryginalne) i nic. Biosa tez restartowałem jednak to tez nic nie pomogło. wiec głupieję i pytam się was Proszę o konkretna pomoc.


(stalesz) #2

Takie PIP to znak,że podzespoły komputera są w porządku.Co do karty się nie wypowiadam.Nawet uszkodzona powinna byc widoczna w menadżerze.


(Poniaatowski) #3

Moim zdaniem, siadła karta graficzna.

Miałem taki sam przypadek.

Spalił mi się wtedy GF 9600 - jeżeli karta była włożona, komputer nie chciał się w ogóle włączyć i cały czas pikało.

Po wyjęciu tej karty i uruchomieniu monitora pod zintegrowaną kartę graficzną wszystko działało, jak ręką odjął.

Jeśli jest uszkodzona to nigdy jej nie uruchomisz :roll:

Po drugie kolega mógłby napisać jakie to było PIP - długie, krótkie, jeden raz czy wiele razy pikało...


(Agatonster) #4

CzupaCzups ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Dupadupa0) #5

Czyli muszę kupić, albo wysłać kartę puki jest na gwarancji?

@ps 2 posty wyżej

to jest Jedno krótkie pip podczas ładowania się biosa.


(Longhorn2009) #6

Spróbuj wyłączyć zintegrowaną karte graficzną w BIOSie. Uruchom komputer i jeśli podczas uruchamiania komputera będzie słychać więcej niż jedno piknięcie to znaczy że karta graficzna (ten Radeon) nie działa.


(Dupadupa0) #7

Nie wiem jak to zrobić bo nigdy się tym nie bawiłem, po 2 boje się ze coś popsuję. Ale zauważyłem ze, jak podłączę kartę to BIOS mi się długo ładuję jakieś 30 sekund a wyłączę kartę to momentalnie startuje system.


(karllodprogramy) #8

......................................

pomyłka............


(Dupadupa0) #9

mam tylko 1 slot na kartę graficzną PCI ale dziwne że po tym jak mi się zasilacz popsuł to momentalnie grafika też ? dziwne...

ZANIM! jak mi się popsuł zasilacz to grafika działała jak nigdy.


(karllodprogramy) #10

a no tak

a nie możesz sprawdzić jej na innym komputerze...


(Dupadupa0) #11

Znajomy ma za slaby zasilacz (400w)na tego RADEONA i boje się ze spale go. A reszta ma pod AGP :D. Także nie wiem co mam czynić.


(Gural7) #12

hehe tak to jest jak ma się zasilacz firm(mustang,codegen,coolermaster,modecom feel) to momentalnie siada pużniej coś bardzo wrażliwego .U ciebie padło na Gpu u innych leci odrazu cała płyta:P,kupując komputer najpierw się patrzy by zasilacz był wysokiej jakości i o odpowiednich napięciach a pużnej najważniejsza jest płyta,a najczęściej zaczynacie od karty graficznej itp,się okazuje że zostaje 150 zł na zakup zasilacza i tak to się kończy


(karllodprogramy) #13

kwestia że za słaby to nie znaczy że jak ją podepniesz i włączysz ( np .: bez dysku ) tylko tak żeby zobaczyć czy zastartuje i się włączy to ci się spali coś.... (tak mi się zdaje bo przecież nie ma wtedy jakiegoś nie wyobrażalnego poboru mocy)... :-k

zawsze możesz iść do kogoś kto ma taki zasilacz....


(Dupadupa0) #14

Już wiem co jest nie tak. Grafika nie działa i u mnie i u mojego kolegi. Wziąłem zasilacz i grafikę do znajomego, i u niego to samo się dzieje co u mnie + u niego robi PIP co 5-15 sec czyli grafika się spaliła tak jak powiedział kolega Longhorn2009.

Chciałbym tez się zapytać czy gwarancja obejmuje gdyż iż ponieważ grafika spaliła się poprzez zasilacz. :evil: :evil:


(Michal Kolatek) #15

Nie w gwar to zwykle jest opisane że uszkodzenia powstałe w skutek nie właściwego zasilania nie podlegają gwar to jest tak jak byś po karcie przejechał śrubokrętem uszkodzenie fizyczne, ale się nie przyznawaj zachodzisz i ściemniasz że nie wesz dlaczego grafa padła, powinni wymienić. Czyli jednak warto spojrzeć jaki się ma zasilacz?


(karllodprogramy) #16

a kupowałeś zestaw czy sam składałeś go...

-- Dodane 16.09.2009 (Śr) 19:22 --

jeśli kupowałeś zestaw to możesz wrzucić do niego stary zasilacz (spalony) i grafikę i przyrżnąć głupa że coś się stało i nie działa...

nic nie robiłeś i jak zawsze podszedłeś do kompa włączyłeś a tu coś strzeliło ( jak tam chcesz podaj efekt) i się wyłączył....

później nie reagował na nic....

siostrze tak spalił się zasilacz i płyta główna, tak zrobiła i jej bez kosztów wymienili płytę i zasilacz

a jak będzie u ciebie to nie wiem...

możesz zawsze próbować się kłócić może coś wywalczysz.........


(Dupadupa0) #17

Cały komputer osobno i grafikę osobno. Już wiem dlaczego ludzie odradzają kompów z allegro. Ale dziwne ze nie poszła cała płyta główna.


(karllodprogramy) #18

a to co się spali to już wieka loteria...

można powiedzieć że i tak miałeś farta że nic więcej ci się nie spaliło...

a sprawdziłeś czy reszta działa????


(Dupadupa0) #19

Tak wszystko działa. A i dodam ze nie było żadnego pisku, Huku czy WYBUCHU z komputera. Żadnego dymu nic. po prostu nie działa ta karta.


(karllodprogramy) #20

no to możesz spróbować jeśli masz jeszcze gwarancję zareklamować ją że niby przestała działać, sprawdzałeś na innym komputerze i też nie działa, i nic nie mówić że spalił ci się zasilacz, może ci się uda i wymienią ci na nową...