Czy mój router z modmem ADSL mogę podłączyć do sieci osiedlowej?

Witam,mam następujący problem. Posiadam internet osiedlowy z

Jeśli masz modem z wyjściem na skrętkę ze złączem RJ-45, to ten router wymień na router bez modemu adsl, jeśli kupowałeś go niedawno. Tak poza tym, wygląda na to, że twój ISP oferuje dostęp do internetu poprzez kablówkę, a nie poprzez łącze telefoniczne, więc modem adsl tym bardziej Ci się nie przyda do niczego. Są routery, których jeden port LAN może pracować jako WAN (stosowane głównie w routerach z modemem adsl), więc sprawdź czy twój oferuje taką opcję, jeśli nie, pozostaje Ci wymienić router.

Nie mam żadnego modemu, ze ściany wychodzi mi skrętka zakończona RJ-45, a jak dzwoniłem do dostawcy internetu to zostałem poinformowany, że potrzebuje router z ASDL. Jak już sobie taki sprawiłem ( pożyczyłem, żeby sprawdzić) po drugim telefonie do dostawcy usłyszałem ze potrzebuje wejście WAN. Ten router chyba tego nie posiada, ale czy np taki posiada tą funkcje. Pod jakim hasłem mam jej szukać, bo jestem zielony w tych sprawach,

Skoro masz kabel na złączu RJ-45, to logiczne że niepotrzeba modemu ADSL. Widocznie na tej infolinii ktoś się nie znał i wprowadził Cię w błąd. Jak masz możliwość, pożycz od kogoś router z portem WAN na RJ-45. Ten kabel podłączasz obecnie bezpośrednio pod kartę sieciową w komputerze?