Czy mój smartfon ładuje się bezprzewodowo? Ile moge dokupić pamięć micro sd?

W smartfonie, który mam to sprzedawca nie odpowiada a sam nie wiem jakiej firmy jest ten smartfon i nie znam producenta.
Mam dwa trudne pytania:

  1. Czy znacie jaką aplikacje na system Android bo nie wiem czy mój smartfon ładuje bezprzewodowo i nie wiem jak to sprawdzić. Jak sprawdzić czy smartfon ładuje bezprzewodowo ?

  2. Nie wiem jak sprawdzić w smartfonie do ile Gigabajtów moge dokupić pamięć micro sd ? Jest jakaś aplikacja ?

jakieś zdjęcie tego telefonu dostępne? Jeśli tak, to zapodaj i się rozpozna co to za sprzęt.

Wszystko ciekawe.

Eeee… nie. Huawei P40 pro to dopiero w marcu ma się ukazać. Android to nie producent.

Ustawienia -> Informacje o telefonie - lub coś w ten deseń, tam będą dane nt. producenta, modelu, wersji systemu + nakładki itp., itd.

Co do tego jaką kartę można użyć (i o ile w ogóle) to nie ma aplikacji (takie dane podaje producent). Generalnie każdą do 32GB (fat32). Jeżeli kupisz większą a tel nie obsługuje, to formatujesz ją w telefonie i już można ją używać (64 i większe pojemności to zazwyczaj format ntfs)

A nie czasem exfat?

A instrukcja obsługi gdzie?

Nie rozumiem ?
Co to jest exfat ?

W instrukcji pisze obsługa tylko ale jaka nazwa czy coś to nie pisze.

Ciekawostka, kupiłem telefon ale nie wiem jaki…
Znajda?

daj zdjęcie pudełka

Mam dwie karty 32GB Sandiska i obie system rozpoznaje jako fat32 (system plików). Mój Xiaomi miał obsługę tylko do 32GB, a ja mu włożyłem 64 (przez co system telefonu nie widział zawartości karty). Kartę sformatowałem w telefonie i widzę całe 64GB (ale z ograniczeniem do maksymalnej wielkości pliku ~4GB), system plików to teraz jakiś “generic hieralchical”.
Tak więc możesz mieć rację z tym exfat, ale z zastrzeżeniem, że jest to system plików dla kart 64GB i wyższych.

Na pudełku nie ma logo. Jest to lepsza wersja ale podobny do HUJAWEJA z tej firmy…

Ach, skoro tak się sprawy mają to nie ładuje bezprzewodowo i możesz włożyć jedynie 32GB kartę pamięci.

Ja w swoim Xiaomi mam 200GB Sandiska.
Działała też w Samsungu S5 gdzie producent zakładał wsparcie dla max 128GB.