Czy mój sprzęt jest dobry? Mało fps w grach

Witam, czy mój sprzęt jest dobry?
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 730
Procesor: AMD Phenom™ II X4 955 Processor 3.20
8 gb RAM
w grach takich jak Fortnite czy payday 2
mam bardzo malo fps na najmniejszych ustawieniach
na jakich sie da tak do 50-60 fps max

Na pewno karta graficzna do zmiany, ona jest do wyświetlania obrazu, a nie do grania.

Ta karta , niestety, jest na poziomie (lub niżej nawet…) zintegrowanej grafiki w najtańszym Athlonie na podstawkę am4, a to znaczy, że jest arcysłaba w 2018 r. do nowych gier.

Procesor :jak cię mogę" poziomu, przegrywa o 20% z athlonem za 250zł, czyli najtańszym na am4. Nie ejst jednak jeszcze złomem, laptopy z i3 mają podobne, a o netbookach z N nie wspominam. Jednak to NIE model do nowych gier.

Jest słaby, ogólnie najlepsze byłoby w niedługim czasie przejście na amd. Już Ryzen 2200G, najtańszy 4 rdzeniowec z grafiką, dałby Ci minimum +50% wydajności. Jeżeli nie planujesz tak drastycznych zmian, to odpal grę z programem do monitoringu, sądzę że wynik będzie taki, że karta jest na 100% obciążona a procek na 50%.Co robić? Poszukaj może jakiejkolwiek 1050 na gwarancji na Allegro. Przy ewentualnej zmianie zestawu się przyda.

okej dzieki za odpowiedz
ogolnie komputer jest uzywany
i gosc zapewnial ze gry beda dzialac bardzo dobrze
i plynnie. Widac typ tylko chcial sobie zarobic,
ale czego sie moglem spodziewac po kompie
za 1000zl

Bo “chodzić” będą, ale na pewno nie te nowsze.

Ten KOmp może 1/3 warty ceny.

Bez windowsa (możesz zrobić chyba nadal aktualizacje starego do windowsa 10 na nowym pc, przenoszenie licencji OEM na nowy sprzęt jest legalne), o 10% drożej, bo w 1100 zł pewnie się zamkniesz, ale masz nówkę, na gwarancji i lepszą wydajnościowo. (ew. jak nie amsz tych 100 zł, to weź 4 GB ramu zamiast 8, ale to będzie bolało…). Gdybyś miał o 200 zł więcej, czyli 1300, to Ryzena 2200G weź: 4 rdzenie, dość dobra integra (ok ucierpi przez ram 2666 trochę, ale 3000 drogi…).Jako baza też się nada, kiedyś ew. dodasz zewnętrzną kartę.

W dowolnym sklepiej złóż sobie coś takiego lub popoluj na Allegro i poskładaj w domu :wink:

Procesory

Procesor AMD Athlon 200GE (3.2GHz,5MB,35W,AM4) BOX with Radeon Vega Graphics (YD200GC6FBBOX)

249 zł

Dostawa: poniedziałek (19 XI) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.

Zmień produkt Usuń

Karty graficzne

Wybierz

Płyty główne

Płyta główna ASRock A320M-DGS (90-MXB5A0-A0UAYZ)

202 zł

Dostawa: poniedziałek (19 XI) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.

Zmień produkt Usuń

Pamięci RAM

Pamięć Ballistix Sport LT DDR4, 4GB, 2666MHz, CL16 (BLS4G4D26BFSC)

2 x147,68 zł(Musisz kupić minimum dwie kości 4 GB z MHZ 2666 z niskim CL, lepiej 2800 lub 3000 jak znajdziesz, ale drogie)

Dostawa: wtorek (20 XI) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.

Zmień produkt Usuń

Zasilacze

Zasilacz Zasilacz Aerocool KCAS 400W (AEROKCAS-400) [outlet]

95,54 zł

Dostawa: wtorek (20 XI) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.

Zmień produkt Usuń

Obudowy

Obudowa Tracer LAND (TRAOBU45972)

57,88 zł

Dostawa: środa (21 XI) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.

Zmień produkt Usuń

2

Produkty wymagane alternatywne

Dyski SSD

Dysk SSD Patriot Burst 240GB SATA3 (PBU240GS25SSDR)

155,17 zł

Dostawa: wtorek (27 XI) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.

wiesz nowsze tez chodzic chodza ale na malych
ustawieniach strasznie

ogolnie jak bym juz mial cos z tego kupic
to przeciez chyba moge zostawic sobie
stary ram obudowe i to co jest dobre chyba

np dysk mam 600 gb

To jest jakieś świeżo kupione czy już chwilę czasu masz? Jakby było tyle co kupione to może by się udało oddać (jak to ze sklepu nie od osoby prywatnej). Jeśli takiej opcji nie ma to czy teraz masz trichę budżetu żeby pomyśleć co z tym zrobić czy temat na kiedyś?

kupilem uzywane w AisKomp
kompa mam no chyba prawie rok
jak nie troche mniej
a chajsu zbytnio nie mam
czekam na gwiazdke rozumiesz chyba
13 lat dopiero mam, ale chce sprzedac
konsole na ktorej nie gram
ten komputer i jakis hajs
z gwiazdki sie uzbiera

a ojciec mi hajsu narazie pewnie nie da sadzi ze mam bardzo dobry komputer
bo jak mu tak w sklepie powiedzieli to tak jest…

Niestety nie, dostałeś zestaw w archaicznym standardzie, możesz wyjaśnić ojcu w prosty sposób:
"Kupiłeś mi walkmana za 1000 zł, super, tylko od 15 lat już nikt nie wydaje muzyki na KASETACH, wszystko jest na CD :slight_smile: Jeżeli nie wierzy, to podeślij mu link na forum, damy porównania i… niech zapisze dla wnuków: sklep pana Janusza omijajcie po 10 pokolenie :wink:

Tak szczerze, to za taki numer to bym sprzedawcę pozwał (czym innym jest marketing, a czym innym celowe wprowadzenie w błąd kupującego, który nie ma pojęcia o danym towarze)… tylko ja mam pod ręką naprawdę niezłego prawnika :wink:

Podsumowując: Myślałem, że dopiero chcesz kupić, a Ty już kupiłeś (znaczy Ojciec) i jest problem spory, bo tu by trzeba dokumentnie do ekoportu zawieść diabła i od zera składać. Zacznijmy od zasilacza, pewnie amsz używany (jak reszta podzespołów) lub składany nie w Chinach nawet ale w Korei Północnej i przy większym obciążeniu się sfajczy razem z chałupą (i rodziną w środku).

W sumie więc, jeżeli chcesz ulepszać, to postaraj się dostać używaną 1050 lub 1030 GT na allegro (ew nową jak tanio). Na starsze karty Cię nie namawiam, bo pier… ona ze starości lub obciążenia zasilacz (masz nowy ze sklepu, co ja będę drugi znowu kupował!) i zostaniesz z niczym (tzn. bez domu). Bardziej perspektywiczna, ale i droższa, jest 1050, ale nie wiem czy ten procek nie będzie dla niej trochę za słaby.

PS. Jest jeszcze jedna opcja, najrozsądniejsza. Przedstaw rodzicom sytuacje bez upiększeń: mają w domu łatwopalną bombę (zasilacz), procesor i karta łykają 190 wat, kiedy nowe amd ryzen 2200G 65wat i są 2 razy bardziej wydajne, więc marnuje się prąd. Sprzęt może w każdej chwili pójść w cholerę, takie to muzeum, I ogólnie Ojca zrobili w … w tym sklepie, dlatego najlepiej pozbyć się tego w diabły, ty sprzedajesz konsolę, tego się wystawi na Allegro (dysk z Windowsem i kluczem aktywacyjnym sobie zostaw!!!), może ze Świąt coś dostaniesz, jakby coś dołożyli, to choćby na prądzie mniej zapłacą i będą spać spokojniej :wink:

Hmm, teoretycznie da się z tego jeszcze zrobić low endowy komp do grania, zależy jaka jest płyta główna, bo może dałoby radę jakiś FX-6300 wcisnąć i wtedy wystarczy w sumie 1030 GT lub GTX 1050.

Da się, tylko szczerze patrząc jak w sklepie zrobili, to trochę się boję czy płyta/zasilacz nie były lutowane., karta peiczona lub cokolwiem podobnego…

Ponieważ nie znam dokładnie sytuacji, to bym na sklepie z góry psów nie wieszał.
Nie wiemy czy te 1000 zł to było za sam komputer czy z jakimiś przyległościami jak peryferia czy system operacyjny. Do tego pewnie niektóre części są nowe (podejrzewam kartę graficzną, a może coś jeszcze).

Do tego ten komputer mi trochę wygląda na sytuację kiedy klient przyszedł do sklepu po komputer do grania, ale z wymaganiami typu 8 GB RAM i czterordzenowy procesor do grania za tysiąc złotych i taki otrzymał. Na grafikę pewnie zostało niecałe 300 zł budżetu, sklepy raczej w używane GPU się nie bawią więc wleciał najlepsza nowa czyli gt 730, bo do gt 1030 budżetu zabrakło. Cena więc moze niekoniecznie być z kosmosu.

Nawet zestaw złożony przez @marcin2000 ma sporo uchybień które u klienta laika mogły by nie przejść, czyli zasilacz nie do końca nowy bo z outletu, płyta tylko z 1 złączem wideo (kij wie czy nie jest potrzebne hdmi lub vga), być może brak napędu, do tego jednak 100 zł ponad budżet przy 1000 zł to dużo.
A klient swoje wymagania ma wiec pan sklepowy tnie z ceny te kilkadziesiąt złotych gdzie się da wkładając gorszy zasilacz, pamieć o niższym taktowaniu i/lub w jednej kości lub bardziej drastycznie mniejszy dysk czy przestarzały procesor (w końcu jest a6-9500).
Następnie ktoś z boku patrzy i się pyta posiadacza takiego maksymalnie zubożonego kompa, ile za to dałeś, kto Ci to tak badziewnie poskładał, co za matoły tam pracują.

Po prostu magia cyferek dalej u laików działa, ostatnio w rodzinie miałem sytuację że z powodu badziewnego zasilacza poszedł komp z dymem i w nowym kompie zasilacz wylądował równie badziewny, ale nie jak stary 450 W tylko 600 W i nic nie poradzisz :slight_smile:

Mając do wyboru to co spzredano z tym prockiem, to bym w sklepie prosił o a6: wydajność porównywalna z 4 rdzeniowcem, grafika tak mocna jak zewnętrzna :wink:

A tak na poważnie, jasne to co wkleiłem było z najtańszych komponentów- chodziło mi tylko o pokazanie, że w tym budżecie można lepiej :wink:

Druga sprawa co do etyki: tu bym polemizował, może karta nie było używana. Mogę na 90% się zgodzić, ale na 90% sprzedawca nie zająknął się (nie w jego interesie to mówić), że przynajmniej procesor i ram w nowym zestawie były “refurnitured”, czyli używane :slight_smile: Tak jak na aukcjach " nowy komputer do gier, mocne 4 rdzenie, w środku i5-2400 +8 GB DDR2(?)" :slight_smile: Paradoksalnie, do każdegoz e sprzedawców, nawet po roku można by zrobić kłopot idąc z fakturą na nowy komputer (jeżeli w specyfikacji nie ma adnotacji używane) i prosić o okazanie…. faktury /paragonu sprzedającego na nowy procek, który wstawił :slight_smile: Dla skarbówki musi trzymać chyba 5 lat, więc…Tylko ludzie się nie znają…

@nervous2005
Wrzuć screeny ze wszystkich zakładek CPU-Z to pomyślimy czy coś z tym zrobimy i odczytaj jaki masz zasilacz (musisz obudowę otworzyć).

niewiem czy to to ale pisze mi:
MODEL: OCZ500MXSP
potem jakies 500W
Switching Power Supply
a na gorze: OCZ
technology

ogolnie to gram ze sciagnieta jedna klapa
od obudowy bo jak jest zalozona to niewiedziec czemu
strasznie sie trzesie a zuzycie cpu mam ciagle prawie na 100%
czasami nawet jak nic nie robie