Czy moj Vobis'owski komputer jest odblokowany?

Witam. Mój komputer ma już 2 lata. Kupiłem go w Vobisie. Chciałbym zrobić małe OC ale nie wiem czy jest on odblokowany. Jeśli są one fabrycznie blokowane, to jak to odblokować? W razie potrzeby podam specyfikację komputera.

nie ma żadnych blokad OC, poza ewentualnymi plombami gwarancyjnymi na obudowie od tyłu- jeżeli ich nie ma (plomb) to możesz robić oc bo gwarancja vobisu to chyba 2 lata, do tego masz jeszcze gwarancję producenta każdej częśćźi z osobna ale do tego nie musisz mieć plomb vobisu.

A mi się wydaje, że jest blokada na OC, bo jakiś rok temu kiedy próbowałem podkręcić procesor, to za każdym razem komputer nie chciał się włączyć i musiałem wyjmować baterię.

No to wpisz w Google " model procesora blokada OC " i będziesz wiedział … albo łaskawie podaj go tutaj ktoś się wypowie czy podręcał i czy się da …

Nie każde podzespoły są w równym stopniu podatne na podkręcanie. Możliwe też, że robiłeś to nieumiejętnie przekraczając dopuszczalne parametry dla któregoś z podzespołów.

Wiele podzespołów używanych w takich składakach nie umożliwia zaawansowanego ich podkręcania.

Napisz dokładną specyfikację komputera.

QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 MHz (7 x 333)

Gigabyte GA-G31M-S2L

Asus EN9600GT

A zasilacz jaki tam masz, tylko podaj model. Na wstępie można napisać że to nie jest płyta do podkręcania, seria budżetowa, ze słabą sekcją zasilania jak na Quady, chłodzenie pewnie masz boxowe, to się może nadać do kręcenia Celeronów lub C2D, do Quada trzeba się zaopatrzyć w lepsze + dodatkowe wentylatory. I czyściłeś kompa z kurzu po tych dwóch latach?